Ostalo 02.02.2016. 09:35. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Streljaštvo

Prvenstvo Županije u gađanju zračnim oružjem za seniorke i seniore

Ovogodišnje prvenstvo Županije u gađanju zračnim oružjem za seniorke i seniore (ISSF) programa održano je u subotu na streljani u Čakovcu. Sudili su Ivan Žižek „C-HSS“, Ivan Novak „D-HSS“ i Franjo Nemec „C-HSS“.

U disciplini zračna puška za seniorke nastupila je ekipa Zelenbora i 1185,3 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji seniorki prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk (Zelenbor) s 398,2 kruga ispred klupskih kolegica Lare Vrančić s 395,3 kruga i Darie Borko s postignutih 391,8 krugova koje su ispunile i normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu hrvatske.

U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora iz Brezja  s 1807,5 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s 1767,9 krugova, treće mjesto ekipa Čakovca s 1734,1 krugova, a četvrto mjesto Omladinac iz Mačkovca s 1649,2 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja naslov prvaka Županije osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 197,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 195,2 kruga, a treće mjesto osvojio je Marko Kolac (Sloboda) s postignuith 174,8 krugova. U finalu su još nastupili 4.Karlo Vrančić (Zelenbor) s 154,1 krugova, 5.Marcel Fvorščak (Čakovec) s 133,6 krugova, 6.Miroslav Turk (Zelenbor) s 113,2 krugova i 7.Marko Peras (Zelenbor) s 93,2 kruga. Normu na nastup na pojedinačnom prvenstvu države ispunili su: Karlo Vrančić, Marko Peras, Filip Zadravec i Miroslav Turk članovi Zelenbora i Hrvoje Marčec član Slobode:

U disciplini zračni pištolj za seniorke nastupila je članica Alzasa Natalija Kikelj Vugrinec i s postignutih 367 krugova postavila novi županijski rekord. Ujedno je ispunila i normu za nastup na državnom prvenstvu.

U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1670 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Slobode s 1630 krugova, a treće mjesto ekipa Mihovila s postignutih 1627 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s novim županijskim rekordom finala od 200,6 krugova. Drugo mjesto osvojio je Ivica Takač (Alzas) s 196,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 174,9 krugova. Ostali finalisti postigli su ove rezultate. 4.Darko Horvat (Sloboda) 153,4 kruga, 5.Mario Juras (Alzas) 132,6 krugova, 6.Božidar Kolarić (Alzas) 111,5 krugova, 7.Antun ladić (Mihovil) 94,3 kruga i 8. Antun Grošanić (Mihovil) s postignutih 72,2 kruga. Normu za nastup na pojedinačnom prvenstvu države  ispunili su: Saša Kralj, Božidar Kolarić i Ivica Talkač članovi Alzasa, Hrvoje Marčec (Sloboda) i Antun Ladić (Mihovil).