Ostalo 21.03.2016. 12:35. Zadnja izmjena: 21.03.2016. 12:37.

Streljaštvo - Čakovec

Prvenstvo Županije za juniore i senior(k)e te posljednje kolo "FIRST" lige održani na streljani u Čakovcu

U subotu je na streljani u Čakovcu održano ovogodišnje prvenstvo županije za juniore, seniorke i seniore u gađanju serijskom zračnom puškom.

U kategoriji juniora nastupila je samo ekipa Slobode iz Mihovljana i s postigla novi županijski rekord od 990 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupila su četiri natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 347 krugova ispred brata Marka s istim rezultatom, ali slabijom četvrtom serijom i klupskog kolege Andrije Vasera s postignutih 296 krugova. Četvrto mjesto s 295 krugova osvojio je Vanja Varga, član Omladinca. Normu za nastup na državnom prvenstvu ispunila su braća Kolac.

U kategoriji seniorki prvo mjesto osvojila je ekipa Selnice s 861 krugom ispred ekipe Strahoninca s postignuta 643 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 307 krugova ispred klupskih kolegica Marine Šoštarić s istim rezultatom, ali slabijom četvrtom serijom i Marije Bujanić s postignutih 247 krugova.

U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Sloboda 1058 krugova, 2.Čakovec 1029 krugova, 3.Omladinac 969 krugova, 4.Mihovil 916 krugova, 5.Strahoninec 910 krugova i 6.Selnica s postignutih 850 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora nastupilo je dvadeset natjecatelja, a nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 364+92,0 = 456,0 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marko Kolac, član istog kluba, s 347+90,5 = 437,5 krugova, a treće mjesto Sanimir Varga (Omladinac) s 347+89,0 = 436,0 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu ispunili su Nenad Nemec (Čakovec) i Hrvoje Marčec (Sloboda).

Hrvoje Marčec

6. kolo "FIRST" lige na streljani u Čakovcu

U organizaciji SK „Alzas“ u nedjelju je na streljani u Čakovcu održano posljednje (šesto) kolo „FIRST“ lige u gađanju zračnim pištoljem za sezonu 2015./2016. U ovom kolu nastupilo je deset ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji trideset i šest natjecatelja.

U ekipnoj konkurenciji postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas-A s 1713 krugova, 2. Ptuj-A 1700 krugova, 3. Jože Kerenčić-A (Miklavž pri Ormožu) 1688 krugova, 4. Region Süd-A (Graz) 1658, 5. Juršinci-A 1654 kruga, 6. Štefan Kovač (Turnišće) 1627 krugova, 7. Zalaegerseg-A 1625 krugova, 8. Jože Kerenčić-B (Miklavž pri Ormožu) 1622 kruga, 9. Region Süd-B (Graz) 1577 krugova i 10. Zalaegerseg-B 1573 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojhio je Kevin Venta (Kovinar – Ormož) s 586 krugova, Drugo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 577 krugova, a treće mjesto Miklos Tatrai (Zalaegerseg) s postignutih 573 kruga.

Nakon posljednjeg kola konačni redosljed na tablici je slijedeći: 1. Jože Kerenčić-A s 10136 krugova, 2. Ptuj-A 10119 krugova, 3. Alzas 10118 krugova, 4. Region Süd-A 9982 kruga, 5. Zalaegerseg-A 9964 kruga, 6. Juršinci-A 9913 krugova, 7. Region Süd-B 6331 krug, 8. Štefan Kovač 6012 krugova, 9. Jože Kerenčić-B 4843 kruga, 10. Zalaegerseg-B 3719 krugova, 11. Region Süd-C 3138 krugova, 12. Kovinar 1614 krugova, 13. Region Süd-D 1554 kruga i 14. Juršinci-B s postignutih 1546 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji ove sezone nastupala su pedeset i četiri natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar – Ormož) s 2907 krugova. Drugo mjesto osvojio je Miklos Tatrai (Zalaegseg) s 2883 kruga, a treće mjesto Sašo Stojak (Ptuj) s 2855 krugova. Članovi Alzasa nakon posljednjeg kola ostvarili su slijedeće plasmane: 4. Saša Kralj 2838 krugova, 7. Božidar Kolarić 2827 krugova, 10. Ivica Takač 2803 kruga, 23. Marijan Turk 2623 kruga i 26. Natalija Kikelj-Vugrinec s postignutih 2149 krugova.

Po završetku natjecanja najbolje ekipe nagrađene su peharima, a natjecatelji u pojedinačnoj konkurenciji medaljama na prigodnoj svečanosti i domjenku u Hotelu „Park“ u Čakovcu.