Ostalo 04.10.2020. 08:34. Zadnja izmjena: 04.10.2020. 08:34.

Streličarstvo

S PRVENSTVA HRVATSKE: Osam medalja U Čakovcu našem Klubu

Streličarski klub Oroslavje bio je domaćin najboljim streličarima Hrvatske koji su se natjecali u disciplini WA 2x70 metara. Nastupilo je oko 140 natjecatelja iz gotovo svih klubova u zemlji, a iz našeg SK-a Katarina Zrinski Čakovec nastupilo je 11 natjecatelja i osvojili su osam medalja.

U stilu olimpijskog luka među seniorima jako dobro puco je Karlo Cilar koji se nakon kvalifikacija uspio naći dovoljno snage i koncentracije, te nakon četiri meča raspucavanja na kraju osvojiti brončanu medalju. Tihomir Miljan je zauzeo osmo mjesto dok je Krešimir Štrukelj na kraju zauzeo deveto mjesto. U ekipnom dijelu Cilar, Štrukelj i Miljan uspjeli su pobijediti vječite rivale ekipu Rijeke i tako osvojiti zlatnu medalju. Među seniorkama Mija Mance pucala je dobro i dosegnula brončanu medalju. Među veteranima Mihael Štebih je u raspucavanju uspio osvojiti srebrnu medalju. U juniorskoj kategoriji Ian Paska također osvaja srebro, dok je u kategoriji kadetkinja Lana Žnidarić u svom prvom nastupu na 60 metara dobro pucala te zauzela šesto mjesto. U stilu instiktivni luk Nola Jambrošić u kategoriji kadetkinja osvojila je zlato, dok je Marta Galina osvojila srebrnu medalju. Među kadetima nakon finalnih borbi Jan Miljan bio je brončani, a Andrija Đurčević zauzeo je četvrto mjesto, javljaju iz SK-a K. Zrinski.