Ostalo 19.08.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

ŠAH

Uoči nastavka službene sezone u Međimurskom šahovskom savezu vrlo su aktivni, a i u međimurskim šahovskim klubovima dobro koriste prvenstvenu pauzu za nastupe svojih šahista na brojnim turnirima.
Međimurski šahovski savez ovih je dana u Toplicama Sveti Martin na Muri bio vrlo dobar organizator Otvorenog prvenstva Međimurja u ubrzanom šahu (7 kola) za seniore, kadete do 16 godina i kadete do 13 godina.

REZULTATI:

Seniori: Miodrag Gakić (ŠD Međimurje Čakovec) 6,5, Ivan Fodor (ŠK Goran Lopatinec), Lea Števanec(ŠK Stridon Štrigova) 5 bodova i t. d.

Kadeti do 16 godina: Jakov Cigrovski (ŠK Sveta Nedelja) 6,5, Matija Zadravec (ŠK Gornji Mihaljevec) 5,5,Noemi Špiranec (ŠK Podravina) 5 bodova i t. d.

Kadeti do 13 godina: Ivan Trošelj (ŠK Junior Rijeka), Jaka Kočar (ŠD Radenska Pongrad M. Sobota), Lukas Jurakić(ŠK Đuro Đaković Sl. Brod), Mak Kovač (ŠD Radenska Pomgrad)svi 5,5 bodova i t. d. Najbolji međimurski predstavnik bio je Mihael Hergotić (ŠK Strahoninec) na 7.mjestu s 5 osvojenih bodova, Gregor Hedarić (ŠK Sloboda Mihovljan) s 4 osvojena boda bio je 14. itd.

Šahisti ŠK Slobode Mihovljan i ŠK Dinamo Palovec nastupili su na jakom međunarodnom turniru „Split open 2015.“kojeg je organizator bio Šahovski klub Brda Split, a na kojem je u 9 kola igranim po švicarskom sustavu – 90 minuta uz dodatak 30 sekundi po potezu nastupilo 150 sudionika. Turnir je igran od 9.-16.kolovoza, najbolje plasirani međimurski šahista bio je Jernej Skuhala na 46.mjestu s 5,5 osvojenih bodova, Juraj Toplek (ŠK Sloboda) i Damir Jaklin (ŠK Dinamo Palovec) s 5 osvojenih bodova bili su na 63. i 64.mjestu, 66. I 67.mjesto dijele Bruno Makovec i Juraj Havaš (ŠK Sloboda)s također 5 osvojenih bodova, na 145.mjesto plasirao se je Matija Jančikić (ŠK Sloboda) s 3,5 osvojenih bodova. Pobjednik turnira bio je Ante Bojić (ŠK Vinkovci) s 7 osvojenih bodova, koliko su osvojili i Ante Šarić (ŠK Split) i Zdenko Kožul (GŠK Solin).