Ostalo 12.03.2018. 07:29. Zadnja izmjena: 12.03.2018. 07:29.

Karate

Šenkovčani odlični u Samoboru

U Samoboru je održano 1. otvoreno Državno prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola u karateu za školsku godinu 2017./18. u konkurenciji dječaka i djevojčica. Natjecanje se održalo u konkurenciji 253 učenica i učenika iz 34 škole iz 13 županija. Ekipu karate centra Šenkovec, pojačanu članicom KK Globus, koja se na natjecanju predstavila kao ŠSD Eko Tigrići iz škole Petar Zrinski Šenkovec, činilo je 12 natjecatelja. Osvojili su 5 medalja, od čega dvije zlatne, jednu srebrnu i dvije brončane. Inga Grgić u katama i Nika Žerjav u borbama -40 kg, učenice 7. razreda, suvereno su prošetale do prvog mjesta u konkurenciji 5.-8. razreda. Leon Molnar učenik 7. razreda u kategoriji borbe -48 kg osvojio je 2. mjesto. Ozren Grgić učenik 3. razreda i Stela Horvat učenica 7. razreda osvojili su 3. mjesto u katama, svatko u svojoj uzrasnoj konkurenciji. Za mušku ekipu još su nastupili David Vidović, Filip Balent, Goran Mihalković, Niko Bunjevčević i David Vuković, a za žensku Lorena Mihalković i Bella Mikulić. U ukupnom poretku djevojčica ekipa ŠSD Eko Tigrići iz škole Petar Zrinski iz Šenkovca s ukupno osvojenim 21 bodom osvojila je 2. mjesto. Djecu su pratila dva roditelja dok je voditelj ekipe bio vanjski suradnik Tihomir Grgić.