Ostalo 13.02.2019. 08:45. Zadnja izmjena: 13.02.2019. 08:47.

Varaždin

Streličarstvo: Jan Miljan i Ian Paska otpucali državne rekorde

U Varaždinu je nedavno održan streličarski turnir u disciplini 2x25m +2x18m na kojem je nastupilo oko 120 natjecatelja iz Slovenije i Hrvatske. Na turniru je nastupilo i 15 natjecatelja iz Streličarskog kluba Katarina Zrinski Čakovec koji su osvojili 9 medalja, pri čemu su dvojica streličara SK-a Katarina Zrinski otpucali državne rekorde - Jan Miljan u kategoriji kadeta goli luk i Ian Paska u kategoriji kadeta dugi luk. U stilu olimpijski luk među dječacima do 12 godina Matija Talaš osvojio je srebrnu medalju, a isto tako srebrnu medalju osvaja i Leon Kolarič u kategoriji dječaka do 14 godina. Među seniorkama Sanela Kovačić osvojila je srebrnu medalju, dok je među seniorima Karlo Cilar na kraju zauzeo četvrto mjesto, Tihomir Miljan šesto mjesto, dok je Krešimir Štrukelj otpucao samo pola turnira i zauzeo 12. mjesto.

U složenom luku među seniorima Krunoslav Sušec također s otpucanih pola turnira zauzeo je deveto mjesto. U kadetskoj kategoriji Štefan Granatir zauzeo je četvrto mjesto, dok je među veteranima Stijepan Oehler zauzeo 6. mjesto. U golom luku seniorke Mija Mance zauzela je četvrto mjesto. U stilu instiktivni luk kadetkinje Lana Žnidarić osvojila je zlatnu medalju. U stilu standardni luk dječaci do 12 godina Vid Muškinja osvojio je zlatnu medalju, a zlatnu medalju osvaja i Marta Galina u kategoriji djevojčica do 14 godina.