Ostalo 05.02.2019. 08:19. Zadnja izmjena: 05.02.2019. 08:19.

Turnir

Streličarstvo: Lana Žnidarić postavila novi državni rekord

Streličarski klub Katarina Zrinski Čakovec nedavno je organizirao tradicionalni međunarodni streličarski turnir na kojem je nastupilo 70 streličara iz Slovenije i Hrvatske. Boje SK-a Katarina Zrinski branilo je 17 natjecatelja koji su osvojili 16 medalja – 8 zlatnih, 4 srebrne i 4 brončane medalje. U stilu standardni luk među dječacima do 12 godina zlatnu medalju osvojio je Jan Zadravec, dok srebrnu medalju osvaja Teo Štrukelj. Među djevojčicima do 14 godina Marta Galina je usprkos jakim bolovima uspjela otpucati turnir do kraja i osvojiti srebrnu medalju. U stilu olimpijski luk dječaci do 12 godina Matija Talaš osvojio je srebrnu medalju, dok je u konkurenciji dječaka do 14 godina Leon Kolaric osvojio brončanu medalju. U juniorskoj kategoriji Domagoj Smolić osvojio je zlatnu medalju, dok su među seniorima domaćini uzeli sve tri medalje - Krešimir Štrukelj osvojio je zlatnu, Karlo Cilar srebrnu i Tihomir Miljan brončanu medalju.

U stilu dugi luk kadet Ian Paska osvojio je zlatnu medalju. U stilu instinktivni luk kadetkinja uz novi državni rekord osvojila je zlatnu medalju, dok je u seniorskoj kategoriji Ante Butorin na svom prvom nastupu na turniru osvojio brončanu medalju. U stilu složeni luk među kadetima opet je najbolji bio Štefan Granatir i osvojio zlatnu medalju, dok je među veteranima prvim mjestom iznenadio Stijepan Oehler. U stilu goli luk kadet Jan Miljan osvojio je zlatnu medalju, dok je među seniorkama Mija Mance osvojila brončanu medalju. Već iduće nedjelje naši streličari nastupaju na turniru u Ljubešćici.