Ostalo 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:03.

STRELJAŠTVO: 14. naslov za Alzas

Sedmim kolom Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem koje je održano u suboti završeno je natjecanje za sezonu 2013./14.
● U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora postigla je 553 kruga, a ekipa 6. travnja 452 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Tonka Pajnogač (Zelenbor) sa 187 krugova. Nakon posljednjeg kola ekipa Zelenbora osvojila je prvo mjesto s 35 bodova ispred ekipe 6. travnja s 28 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 9 kadetkinja prvo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač (Zelenbor) s prosjekom od 186,60 krugova ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s prosjekom od 183,20 i Karle Juršić s prosjekom od 183,00 krugova.
Kod kadeta su postignuti ovi rezultati: 1. Zelenbor 504 kruga, 2. Čakovec 496, 3. Sloboda 462, 4. 6. travnja 427 i 5. Omladinac 426 krugova. Prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji u ovom kolu osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 181 krugom. Konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1. Čakovec 32 boda, 2. Zelenbor 29, 3. Sloboda 20, 4. 6. travnja 12 i 5. Omladinac s 10 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 23 kadeta konačni plasman ostvarilo je njih 16, a prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s prosjekom od 181,00 krugova, drugo Goran Kolac (Sloboda) s prosjekom od 175,00 a treće Erik Deban (Zelenbor) s prosjekom od 172,20 krugova.
U disciplini serijska zračna puška za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 990 krugova, 2. Strahoninec 943, 3. Mihovil 935 i 4. Omladinac 928 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 342 kruga. Konačni poredak: 1. Čakovec 33 boda, 2. Strahoninec 26, 3. Omladinac 21 i 4. Mihovil 18 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 18 seniora konačni plasman ostvarilo je njih 15, a prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 350,40 krugova. Drugo mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s prosjekom od 347,40 a treće Zlatko Kramar (Čakovec) s prosjekom od 340,20 krugova.
● U gađanju standardnim zračnim oružjem osim posljednjeg kola Županijske lige održano je i županijsko natjecanje za Kup HSS-a. U disciplini zračna puška standard za juniore i juniorke ekipa Zelenbora postigla je 1691 krug, a ekipa Čakovca 1538 krugova. I u posljednjem kolu prvo mjesto pojedinačno osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 579 krugova. Nakon posljednjeg kola ekipa Zelenbora osvojila je prvo mjesto s 35 bodova ispred ekipe Čakovca s 28 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Darija Borko (Zelenbor) s prosjekom od 575,60 krugova ispred klupskih kolega Filipa Zadravca s prosjekom od 573,20 i Ivana Cvetkovića s prosjekom od 554,40 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniore u posljednjem kolu prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1720 krugova ispred ekipe Čakovca s 1675 krugova i Omladinca s 1521 krugom. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) koji je ovaj rezultat postigao u svom prvom nastupu za reprezentaciju Hrvatske u prijateljskom susretu sa slovenskom reprezentacijom koji je održan u Zagrebu. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s osvojenih 35 bodova ispred ekipe Čakovca s 28 i Omladinca s 21 bodom. U pojedinačnoj konkurenciji 12 seniora konačni plasman ostvarilo je njih 8, a prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s prosjekom od 588,40 krugova ispred klupskih kolega Miroslava Turka s prosjekom od 578,40 i Marka Perasa s prosjekom od 577,80 krugova.
U disciplini zračni pištolj standard u ovom kolu prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1696 krugova ispred ekipe Čakovca s 1615 krugova i ekipe Mihovila s 1583 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Saša Kralj s 571 krugom. Nakon posljednjeg kola svoj četrnaesti uzastopni naslov pobjednika županijske lige osvojila je ekipa Alzasa s 35 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 26 a treće mjesto ekipa Mihovila s 20 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 17 natjecatelja konačni plasman ostvarilo je njih 14, a prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s prosjekom od 569,60 krugova ispred klupskih kolega Božidara Kolarića s prosjekom od 566,80 i Ivice Takača s prosjekom od 564,20 krugova.
● U županijskom natjecanju za Kup hrvatskog streljačkog saveza u disciplini zračna puška standard za seniorke nastupila je samo Daria Borko članica Zelenbora i postigla 407,7 krugova. U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1800,8 krugova ispred ekipe Čakovca s 1756,5 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 610,1 krugova. U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1696 krugova ispred ekipe Čakovca s 1615 i Mihovila s 1583 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 571 krugom.
Iduće subote na rasporedu je prvenstvo Županije u gađanju zračnim oružjem ISSF programa.