Ostalo 17.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

Streljaštvo

U organizaciji SD „Ptuj“ održano je prošlog vikenda drugo kolo „FIRST“ lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem. Nastupilo je trinaest ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i jedan natjecatelj.

Prvo mjesto osvojila je ekipa SD „Jože Kerenčić“ – Miklavž pri Ormožu s 1649 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SK „Alzas“ iz Čakovca s 1692 kruga, a treće mjesto ekipa domaćina SK „Ptuj“ s postignutih 1687 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Venta Kevin (Kovinar-Ormož) s 581 postignutim krugom. Članovi  Alzasa postigli  su ove rezultate: 4. Saša Kralj s 571 krugova, 9. Božidar Kolarić s 565 krugova, 15. Ivica Takač s 556 krugova i 40. Marijan Turk s postignutih 495 krugova.

Nakon drugo kola na tablici vodi na tablici vodi ekipa SD „Jože Kerenčić“ s 3383 kruga. Na drugom mjestu je ekipa PLE Zalaegerszeg s 3379 krugova, a na trećem mjestu ekipa Alzasa s postignutih 3375 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji u vodstvu je Venta Kevin (Kovinar-Ormož) s 1160 krugova, a  Saša Kralj je na trećem mjestu s postignutih 141 krugom.

Treće kolo održat će se od 11 do 13 prosinca, a domaćin je SD „Štefan Kovač“ iz Turnišća.

Treće kolo Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem održano je u subotu na streljani u Čakovcu.

U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja serijskom zračnom puškom prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk članica Zelenbora s postignutih 188 krugova ispred klupske kolegice Lare Vrančić s 17 krugova i Lare Kralj članice 6.travnja s 177 postignutih krugova. Nakon trećeg  kola u vodstvu je Vitomira Turk s prosjekom od 186 krugova.

U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. Sloboda 534 kruga, 2. Čakovec 494 krugova, 3. Omladinac 493 kruga, 4. 6.travnja 487 krugova, 5.Zelenbor 486 krugova, i 6.Strahoninec s postignutih 310 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji treće kolo uzastopno najuspješniji kadet je  Goran Kolac član Slobode koji je u ovom kolu postigao s 184 kruga. Drugo mjesto  osvojio je Karlo Pajnogač (Zelenbor) s 182 kruga, a treće mjesto osvojio je Filip Rašperger (Sloboda) s 179 postignutih krugova. Nakon trećeg kola na tablici vodi ekipa Slobode s 16 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Goran Kolac član iste ekipe s prosjekom od 184,33 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji seniorki serijskom zračnom puškom prvo mjesto osvojila je Anita Jagec (Strahoninec) s 251 krugom ispred klupskih kolegica Tene Car s 236 krugova, Lucija Zdolec 197 krugova  i Valentine Šafarić s postignutim 141 krugom. Nakon trećeg  kola u vodstvu je  Tena Car s prosjekom od 236  krugova.

U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1012 krugova, 2. Sloboda 1008 kruga, 3. Omladinac  953 kruga, 4. Mihovil  927 krugova i 5. Strahoninec s postignutih 910 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec ( Sloboda) s 361 krugom. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 348 krugova, a treće mjesto Marko Kolac (Sloboda)  s postignutih 343 kruga. Nakon trećeg kola na tablici vodi ekipa Čakovca s 15 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Hrvoje Marčec s prosjekom od 361,33 krugova.

U gađanju zračnom puškom standard za juniorke i seniorke prvo mjesto s novim županijskim rekordom za juniorke i seniorke od 402,9 krugova osvojila je Daria Borko članica Zelenbora ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 394,0 krugova i Jelene Horvat s postignutih 342,0 krugova. Nakon trećeg kola u vodstvu je Daria Borko s prosjekom od 401,5 krugova.

U kategoriji juniora zračnom puškom standard ekipa Zelenbora postigla je 1637,4 krugova, a ekipa Čakovca 1600,7 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 596,9 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s postignutih 579,9 krugova, a treće mjesto osvojio je Luka Živko (Zelenbor) s 560,8 krugova. Nakon trećeg kola na tablici vodi Zelenbor s 6 boda, a u pojedinačnoj konkurenciji Filip Zadravec s prosjekom od 595,5 krugova.

U kategoriji seniora zračnom puškom standard postignuti su ovi rezultati: 1.Zelenbor 1803,6 krugova, 2.Čakovec 1776,2 krugova, 3.Omladinac s 1608,6 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 615,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je Miroslav Turk član istog kluba s 601,1 krugova, a treće mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s istim rezultatom ali s dva stroga centra manje. Nakon trećeg kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s 12 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Karlo Vrančić s prosjekom od 611,0 krugova.

U kategoriji seniora u gađanju zračnim pištoljem standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1691 krugom. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1584, kruga, a treće mjesto ekipa Slobode s 1412 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas)  s 572 kruga ispred klupskih kolega Božidara Kolarić  s 563 krugova  i Ivice Takač s postignutih 556 krugova. Nakon trećeg kola na tablici vodi ekipa Alzasa s 9 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Saša Kralj (Alzas) s prosjekom od 569 krugova.

Četvrto  kolo na rasporedu je 13. prosinca na streljani u Čakovcu s početkom u 13, 30 sati.