Ostalo 16.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

Streljaštvo

Natjecanje u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem u Županijskoj ligi za 2014./15. godinu nastavljeno je šestim kolom koje je održano u subotu na streljani u Čakovcu.

U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja serijskom zračnom puškom prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Vitomira Turk (Zelenbor) s 188 krugova. Drugo mjesto osvojila je Lara Kralj (6.travnja) s postignutih 182 kruga, a treće mjesto osvojila je Lara Vrančić (Zelenbor) 179 krugova. Prije posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja vodi Vitomira Turk s prosjekom od 187,0 krugova.

U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 519 krugova, 2. Sloboda 515 krugova, 3. 6.travnja s 514 krugova.4. Zelenbor s 506 krugova, 5. Omladinac 495 krugova dok ekipa Strahoninca nije nastupila.  Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Karlo Pajnogač (Zelenbor) s 183 kruga. Drugo mjesto osvojio je Jan Novak (Čakovec) s 175 krugova, a treće mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s istim rezultatom ali slabijom drugom serijom. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa Slobode s osvojenih 32 boda, a u pojedinačnoj konkurenciji Goran Kolac s prosjekom od 183,20 krugova.

U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1022 krugova. 2. Sloboda 1012 krugova, 3.Strahoninec 969 krugova, 4.Omladinac 908 krugova i 5. Mihovil s postignutih 885 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 364 kruga. Drugo mjesto osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 322 kruga a treće mjesto osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) s 343 kruga. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa Čakovca s osvojenih 29 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Hrvoje Marčec (Sloboda) s prosjekom od 354,20 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniorke prvo mjesto osvojila je Daria Borko (Zelenbor)  s 401,1 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 387,7 krugova i Jelena Horvat s postignutih 326,1 krugova. Prije posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji juniorki vodi Daria Borko s prosjekom od 401,7 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniore ekipa Zelenbora u ovom kolu postigla je 1694,7 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 603,0 krugova ispred klupskog kolege Luke Živko s postignutih 581,9 krugova, a treće mjesto

Osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 571,9 krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s 12 bodova ispred ekipe Čakovca s osvojena 2 boda. U pojedinačnoj konkurenciji juniora nakon petog kola vodi Filip Zadravec s prosjekom od 598,8 krugova.

U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1817,2 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1670,7 krugova, a treće mjesto Omladinac s 1647,4 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 612,3 krug ispred klupskih kolega treće mjesto Dragana Turk  s 605,4 kruga i Miroslava Turk s postignutih 604,8 krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 24 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Karlo Vrančić s prosjekom od  614,0 krugova.

U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1681 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1621 krugova, a treće mjesto Sloboda s 1485 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 563 kruga. Drugo mjesto osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 562 krugova ispred klupskog kolege Saše Kralja s istim rezultatom ali slabijom šestom serijom što je bilo dovoljno za  treće mjesto. Prije posljednjeg  kola na tablici vodi ekipa alzasa s osvojenih 18 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji vodi Saša Kralj s prosjekom od 566,40 krugova.

Posljednje (sedmo)  kolo na rasporedu je 14.ožujka na streljani u Čakovcu kada je na rasporedu i Kup Županije u gađanju ISSF programa.