Ostalo 23.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Streljaštvo

Posljednje (šesto) kolo međunarodne regionalne FIRST lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem održano je ove subote na streljani u Čakovcu u organizaciji SK „Alzas“ iz Čakovca.

U posljednjem kolu nastupilo je devet ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa domaćina s postignutih 1699 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SD „Jože Kerenčić“ (Miklavž pri Ormožu)  s 1681 krugom, a treće mjesto osvojila je ekipa SD „Ptuj“- A s postignutih 1674 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj član Alzasa s 574 kruga. Drugo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar-Ormož) s 573 kruga, a treće mjesto Božidar Kolarić član Alzasa s postignutim 571 krugom.

Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed na tablici je slijedeći: 1. SD „Jože Kerenčić“ - A 10134 kruga, 2.SK „Alzas“ – Čakovec  10107 krugova, 3. SK „Ptuj“ – A 10087 krugova, 4.SD „Juršinci“- A 9907 krugova, 5.PLE „Zalaegerszeg“ – B  9867 krugova, 6.“Region  Süd“  9852 kruga, 7.ŠSK „Coal“ 9629 krugova, 8.SD Š.K. „Turnišće“ 9325 krugova, 9. PLE „Zalaegerszeg“ – A 7888 krugova, 10. SD „Juršinci“- B 6245 krugova, 11.SD „Kovinar“ 6024 kruga, 12. SD „Jože Kerenčić“ – B 4765 krugova i 13. SK „Ptuj“ – B s postignutih 2702 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i devet natjecatelja prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar-Ormož) s 2901 krugom. Drugo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 2852 kruga, a treće mjesto osvojio je Simon Simonić (Jože Kerenčić) s 2841 krugom. Ostali natjecatelji Alzasa ostvarili su slijedeće plasmane: 5.Božidar Kolarić  s 2830 krugova, 14.Ivica Takač s 2782 kruga i 31. Marijan Turk s postignutih 2564 kruga.

Svečano proglašenje rezultata s podjelom nagrada najboljim ekipama i pojedincima uz prigodni domjenak održano je po završetku natjecanja.

Ovogodišnje prvenstvo države u gađanju zračnim oružjem za juniorke i juniore održano je u subotu na streljani „Pampas“ u Osijeku.

U disciplini zračna puška za juniorke nastupilo je devet ekipa. Naslov ekipnog prvaka države osvojila je ekipa SD „Dalmacijacement“ iz Solina s 1230,5 krugova. Ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je posljednje deveto mjesto s postignutih 1130,6 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i dvije natjecateljke nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja osvojila je Valentina Gustin (Kustošija – Zagreb) s 205,8 krugova. Članice Zelenbora nastupile su u kvalifikacijama i postigle ove rezultate. 11. Daria Borko s 404,3 krugova, 40.Vitomira Turk s 366,2 kruga i 42.Jelena Horvat s postignutih 360,1 krugova.

U disciplini zračna puška za juniore nastupilo je  osam ekipa, a naslov ekipnog prvaka države osvojila je ekipa SD „Tekstilac“ iz Zaboka s 1818,5 krugova. Ekipa Zelenbora osvojila je peto mjesto s postignutih 1748,2 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i devet natjecatelja nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja naslov prvaka države osvojio je Marin Čerina (Dalmacijacement) s 204,2 kruga. Članovi Zelenbora nastupili su u kvalifikacijama i postigli ove rezultate: 13. Filip Zadravec  s 602,0 krugova, 24. Luka Živko s 586,7 krugova i 43. Karlo Pajnogač s postignutih 559,5 krugova.

Organizator ovogodišnjeg ekipnog i pojedinačnog prvenstva države u gađanju serijskom zračnom puškom za juniorke,juniore, seniorke i seniore je  ŠSK „Čakovec“.

Natjecanje će se održati u ovog vikenda na streljani SRC „Mladost“, a svečano otvaranje prvenstva predviđeno je za 9,45 sati. U subotu je na rasporedu natjecanje u kategoriji juniorki i juniora s početkom u 10 sati na kojem će nastupiti Marko i Goran kolac članovi Slobode iz Mihovljana, a u nedjelju s početkom u 9 sati započet će natjecanje u kategoriji seniorki i seniora na kojem će nastupiti  Nenad Nemec član Čakovca i Hrvoje Marčec član Slobode .