Ostalo 13.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Streljaštvo

ŠSK „Čakovec“ u nedjelju je organizirao polufinale kupa HSS-a IV. regije u gađanju zračnim oružjem ISSF programa. U disciplini zračna puška za seniorke Prvo mjesto osvojila je ekipa SŠK Podravka iz Koprivnice s 1216,2 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa SK Končanica s 1200,8 krugova, treće mjesto ekipa SD Varaždina s 1192,7 krugova, a četvrto mjesto ekipa SK Zelenbor iz Brezja s postignutih 1177,3 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji trinaest natjecateljica nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojila je Lorena Lončarić (Podravka) s 204,0 krugova. Drugo mjesto osvojila je Tanja Perec (Varaždin) s 202,3 kruga, treće mjesto osvojila je Ivana Babić (Podravka) s 181,0 krugova, a četvrto mjesto s novim županijskim rekordom finala od 159,8 krugova osvojila je Daria Borko članica Zelenbora.

U disciplini zračna puška za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1797,6 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Bjelovar 1874 s 1789,3 kruga, treće mjesto osvojila je Sloboda iz Mihovljana s 1743,4 kruga, a četvrto mjesto ekipa DDS 1885 iz Daruvara s postignutih 1671,6 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji trinaest natjecatelja nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 201,2 kruga. Drugo mjesto osvojio je Marko Peras član istog kluba s 200,3 kruga, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 180,7 krugova. Ostali finalisti postigli su ove rezultate: 4.Miroslav Turk (Zelenbor) s 155,6 krugova, 5.Filip Zadravec (Zelenbor) s 134,5 krugova i 6. Hrvoje Zadravec (Podravka) s 113,6 krugova.

U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1682 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Varaždina s 1633 kruga, a treće mjesto ekipa Gluhi iz Varaždina s 1606 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji šesnaest natjecatelja nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 195,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je Božidar Kolarić član istog kluba s 193,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Denis Đorđević (Varaždin) s 169,7 krugova. Ostali finalisti postigli su ove rezultate:4.Ivan Kolar (Podravka) 150,2 kruga, 5.Ivica Takač (Alzas) 130,6 krugova, 6.Hrvoje Marčec (Sloboda) 111,9 krugova, 7.Antun Grošanić (Mihovil) 91,5 krugova i 8.Zoran Mišak (Varaždin) s postignutih 73,5 krugova.

Koje ekipe i pojedinci su stekli pravo nastupa u finalu saznat će se nakon objedinjavanja rezultata iz svih šest polufinalnih natjecanja po regijama. U finalu će nastupiti osam najboljih ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji trideset najboljih natjecatelj u svakoj od disciplina. Finale kupa HSS-a u gađanju zračnim oružjem na rasporedu je 25.travnja, a domaćin je SK „Zelenbor“ iz Brezja.