Ostalo 21.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Streljaštvo

Prvenstvo hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za kadetkinje i kadete održano je ove subote na streljani „Vrapčanski potok“ u Zagrebu.

U kategoriji kadetkinja nastupilo je trinaest ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa SD DVD Opatija s postignutih 557 krugova. Prošlogodišnje brončane s prvenstva Hrvatske u istoj disciplini članice Zelenbora iz Brezja ove godine osvojile su drugo mjesto i srebrnu medalju s postignutih 554 kruga, a treće mjesto osvojila je ekipa SD Valpovo s postignutih 553 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji šezdeset kadetkinja nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojila je Natali Voskion (DVD Opatija) s 190+93= 283 kruga nakon raspucavanja za prvo mjesto pogodivši desetku u raspucavanju. Drugo mjesto osvojila je Vanesa Jezdžić (Lokomotiva – Rijeka) s 188+95 = 283 i pogođenom devetkom u raspucavanju. Treće mjesto osvojila je Iva Klobučar (Trnje-Zagreb) s postignutih 185+96= 281 krugom nakon trećeg dodatnog hitca u raspucavanju. U finalnom natjecanju nastupile su i dvije članice Zelenbora. Lara Kralj je nakon raspucavanja i pogođenom desetkom osvojila šesto mjesto s postignutih 186+91=277 krugova, a Lara Vrančić osvojila je osmo mjesto s postignutih 186+89= 275 krugova. Na prvenstvu su još nastupile Vitomira Turk (Zelenbor) koja je osvojila 16.mjesto u kvalifikacijama s 182 kruga i Ana Varga (Omladinac) koja je osvojila 52.mjesto s postignutih 167 krugova.

U kategoriji kadeta nastupilo je dvadeset i šest ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa SD Dalmacijacement iz Solina s 550 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SD Predionica – Klanjec s 549 krugova, a treće mjesto ekipa SK Savica-Zagreb s 543 kruga. Iz naše županije na prvenstvu su nastupile ekipa Slobode iz Mihovljana koja je s postignutih 528 krugova osvojila 13.mjesto, ekipa Čakovca osvojila je 24.mjesto s 501 krugom, a ekipa Zelenbora 25.mjesto s 482 postignuta kruga. U pojedinačnoj konkurenciji  sto i tri kadeta naslov prvaka države osvojio je Josip Sikavica (Dalmacijacement) nakon četvrtog hitca i pogođene desetke u raspucavanju s 188+96= 284 kruga. Drugo mjesto s osvojio je Martin Jozić (Vinkovci) s 190+94= 284 i pogođene osmice u raspucavanju, a treće mjesto osvojio je Matko Kramar (predionica) s 186+96= 282 kruga. U finalu je iz naše županije kao peti iz kvalifikacija nastupio Goran Kolac član Slobode iz Mihovljana i osvojio sedmo mjesto s postignutih 186+89= 275 krugova pogodivši u raspucavanju desetku. Na prvenstvu su iz naše županije u pojedinačnoj konkurenciji nastupili Karlo Pajnogač (Zelenbor) koji je osvojio 34.mjesto s 179 krugova, Borana Deduš (Omladinac) koji je osvojio 59.mjesto s 173 kruga, 70.mjesto osvojio je Luka Blažon (Sloboda) s 171 krugom, 71.mjesto s istim rezultatom osvojio je Lovro Novak (Čakovec), a 72.mjesto Andrija Vaser (Sloboda). Domagoj Kanižaj (Čakovec) osvojio je 79.mjesto s 167 krugova, 91.mjesto Jan Novak (Čakovec) s 163 kruga, 97.mjesto Luca Atanasov (Zelenbor) s 156 krugova i 101.mjesto Vilim Srnec (Zelenbor) s postignutih 147 krugova.

------------------------

U sklopu proslave 40 obljetnice djelovanja SK Zelenbor iz Brezja održat će se ove subote ovogodišnje finale Kupa Hrvatske zračnim oružjem ISSF programa u sportskoj dvorani OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu. Natjecanje započinje kvalifikacijama u disciplini zračni pištolj za muške s početkom u 9 sati, a svečano otvaranje natjecanja predviđeno je u 10 sati i 20 minuta. Finalna natjecanja predviđena su od 16 do 19 sati nakon čega će biti proglašeni pobjednici na završnoj svečanosti.