Ostalo 13.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

STRELJAŠTVO: 20 ekipa, 78 natjecatelja

Natjecateljsku sezonu za 2011./12. međimurski strijelci počeli su u subotu na streljani u Čakovcu gdje je održano 1. kolo Županijskih liga u gađanju serijskom zračnom puškom te standardnom zračnom puškom i standardnim zračnim pištoljem. Nastupilo je 20 ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji 78 natjecatelja.
U kategoriji kadetkinja serijskom zračnom puškom ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je 485 krugova, a ekipa 6. travnja iz Gornjeg Mihaljevca 483 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 6 natjecateljki prvo mjesto osvojila je Klara Juršić članica Zelenbora s 174 kruga. Drugo mjesto osvojila je Daria Borko (6. travanj) s 169 krugova, a treće Vitomira Turk (zelenbor) s 161 krugom.
U kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 497 krugova, 2. 6. travnja 477, 3. Zelenbor 475, 4. Sloboda 438 i 5. ZelenborII 392 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 18 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) sa 184 kruga ispred Marcela Dvorščaka (Čakovec) sa 173 kruga i Luke Vukovića (6. travanj) s 172 kruga.
Kod kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Omladinac 1023 kruga, 2. Čakovec 955, 3. Strahoninec 861, 4. Mihovil 854 i 5. Sloboda 661 krug. U pojedinačnoj konkurenciji 17 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 351 krugom. Drugo mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s 346 a treće Matija Topolnjak (Sloboda) s 345 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana nastupilo je sedam natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Zvonimir Turk (Čakovec) s 165 krugova.
U disciplini standardna zračna puška za seniorke prvo mjesto osvojila je Nikolina Medlobi
(Zelenbor) s 379 krugova ispred klupskih kolegica Kristine Medved s 364 kruga i Klare Meglić s postignutih 363 kruga.
U disciplini standardna zračna puška za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1731 krugom. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1696 krugova, a treće mjesto Omladinac s 1630 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 581 krugom. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 580 krugova, a treće mjesto Miroslav Turk (Zelenbor) s 578 krugova.
U disciplini standardni zračni pištolj postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas 1671 krug, 2. Mihovil 1598 krugova, 3. Čakovec 1525 krugova i 4. Sloboda 976 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 14 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 564 kruga ispred klupskih kolega Saše Kralja s 563 kruga i Ivice Takača s postignutih 550 krugova.
• Drugo kolo na rasporedu je 22. listopada na streljani u Čakovcu.