Ostalo 12.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

Streljaštvo

Natjecateljsku sezonu 2015./2016. međimurski strijelci započeli su ovog vikenda na streljani u Čakovcu gdje je održano prvo kolo Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem. U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje pojedinačno prvo mjesto osvojila je Anamarija Turk (Zelenbor) s 170 krugova. Drugo mjesto osvojila je Ana Varga (Omladinac) s 167 krugova, a treće mjesto osvojila kje Klara Živko (Zelenbor) s istim rezultatom ali s slabijom drugom serijom.

U kategoriji kadeta nastupile su četiri ekipe, a postigle su ove rezultate: 1.Zelenbor 509 krugova, 2.Čakovec 507 krugova, 3.Omladinac 481 krug i 4. 6.travnja s postignutih 458 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta prvo mjesto osvojio je Karlo Pajnogać (Zelenbor) s 183 kruga. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) s 176 krugova, a treće mjesto David Kanižaj član istog kluba s 169 krugova. U kategoriji seniorki ekipa SK „Selnica“ u svom prvom službenom nastupu osvojila je prvo mjesto s 623 kruga ispred ekipe Strahoninca s postignutih 480 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji seniorki prvo mjesto osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 275 krugova. Drugo mjesto osvojila je Anita Jagec (Strahoninec) s 207 krugova, a treće mjesto Andreja Vinko (Selnica) s postignutih 194 kruga. U kategoriji seniora nastupile su četiri ekipe, a postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1015 krugova, 2.Mihovil 948 krugova, 3.Strahoninec 916 krugova i 4. Selnica s 868 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u kategoriji seniora osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 362 kruga. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 352 kruga, a treće mjesto osvojio je Nikola Špiranec (Strahoninec) s 330 krugova. U kategoriji vetarana pojedinačno prvo mjesto osvojio je Ivan Novak (Strahoninec) s 175 krugova. Drugo mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 170 krugova, a treće mjesto Mirko Košir (Mihovil) s 160 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniore pojedinačno prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 607,0 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 583,4 krugova, a treće mjesto osvojio je Marko Kolac (Sloboda) s 578,3 krugova. U disciplini zračna puška standard za seniorke u pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 400,3 krugova ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s 394,9 krugova i Lare Kralj s postignutih 370,7 krugova. U disciplini zračna puška standard za seniore nastupile su četiri ekipe, a postignuti su movi rezultati: 1.Zelenbor 1816, 6 krugova. 2.Čakovec 1781,7 krugova, 3.Sloboda 1739,8 krugopva i 4.Omladinac s 1648,8 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 616,9 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 605,4 krugova, a treće mjesto osvojio je Miroslav Turk (Zelenbor) s 600,7 krugova. U disciplinbi zračni pištolj standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1693 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1590 krugova, a treće mjesto ekipa Slobode s 1582 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 568 krugova ispred klupskog kolege Ivice Takač s 567 krugova, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s postignutih 560 krugova. Po prvi puta u našoj županiji u ovoj disciplini nastupila je i jedna seniorka. Članica Alzasa Natalija Kikelj Vugrinec osvojila je u konkurenciji trinaest natjecatelja sedmo mjesto s postignutih 523 kruga.

Drugo kolo na rasporedu je ove subote s početkom u 14 sati.

-----------

Minulog tjedna u organizaciji SD „Juršinci“ iz istoimenog slovenskog mjesta započelo je natjecanje u međunarodnoj regionalnoj „FIRST“ ligi za sezonu 2015./2016. u gađanju standadnim zračnim pištoljem. U prvom kolu nastupilo je devet ekipa, a postignuti su opvi rezultati: 1. SK Ptuj-A 1696 krugova, 2.SK Alzas (Čakovec) 1682 kruga, 3.SD Jože Kerenčić (Miklavž pri Ormožu) 1682 kruga, 4.PLE Zagaegerszeg-A (Zalaegerszeg) 1660 krugova, 5. SD Juršinci-A 1660 krugova, 6. SD Region Sud (Raaba) 1651 krug, 7.SD  Juršinci-B 1546 krugova, 8.SD Turnišće 1113 krugova i 9. PLE Zagaegerszeg-B s postignutih 544 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji trideset i dva natjecatelja prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar- Ormož) s 582 kruga. Članovi Alzasa ostvarili su ove rezultate: 6. Božidar Kolarić 562 kruga (16x10), 7.Ivica Takač 562 kruga (11x10), 10.Saša kralj 558 krugova i 23. Marijan Turk s postignutih 535 krugova.