Ostalo 10.11.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

Streljaštvo

Ekipa Alzasa – 1.mjesto

Drugo kolo „FIRST“ lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem održano je minulog tjedna na streljani  SD Region Süd u Grazu. Nastupilo je devet ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji trideset i šest natjecatelja. Prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa iz Čakovca s postignutih 1696 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa J. Kerenčić (Miklavž pri Ormožu) s 1694 kruga, a treće mjesto ekipa Ptuja s 1678 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Tátrai Miklós (PLE Zalaegerszeg) s 576 krugova. Drugo mjesto s iastim rezultatom ali slabijom šestom serijom osvojio je Kevin Venta (Kovinar – Ormož), a treće mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 569 krugova. Božidar Kolarić osvojio je 5.mjesto s 566 krugova, Ivica Takač 9.mjesto s 561 krugom, a Marijan Turk 31,mjesto s 514 krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s 3378 krugova, a u pojedinaćnoj konkurenciji Kevin Venta s 1158 krugova.

Treće kolo

U subotu je na streljani u Čakovcu održano treće kolo Županijske lige u gađanju serijskom zračnom puškom i zračnim oružjem ISSF programa.

U kategoriji kadetkinja serijskom zračnom puškom prvo mjesto osvojila je Klara Živko (Zelenbor) s 169 krugova. Drugo mjesto s istim rezultatom ali slabijom drugom serijom osvojila je Ana Varga (Omladinac), a treće mjesto osvojila je Nina Markulin (Zelenbor) s 167 krugova. Poslije trećeg kola u vodstvu je Anamarija Turk (Zelenbor) s prosjekom od 170 krugova. U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 524 krugova ispred ekipe Čakovca s 516 krugova i 6.travnja s postignutim 481 krugom. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Karlo Pajnogač (Zelenbor) s 185 krugova. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) s 178 krugova, a treće mjesto Jan Novak član istog kluba s 175 krugova. Poslije trećeg kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 12 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Karlo Pajnogač s prosjekom od 182,33 krugova. U kategoriji seniorki serijskom zračnom puškom ekipa Strahoninca postigla je 603 kruga, a ekipa Selnica 583 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 271 krugom ispred klupske kolegice Marije Bujanić s postignutih 226 krugova, a treće mjesto osvojila je Anita Jagec (Strahoninec) s 225 krugova.Poslje trećeg kola vodi ekipa Selnice s osvojenih pet bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Marija Horvat s prosjekom od 282,33 krugova.

U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1.Čakovec 1002 kruga, 2.Mihovil 934 kruga, 3.Strahoninec 859 krugovaa i 4.Selnica s postignutih 818 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 347 krugova. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 344 kruga, a treće mjesto osvojio je Ivan Zadravec (Selnica) s 333 kruga.Poslije trećeg kola na tablici vodi ekipa Čakovca s osvojenih 12 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Damir Nemec s prosjekom od 355,33 krugova. U piojedinačnoj konkurenciji veterana prbvo mjesto u ovom kolu osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 175 krugova. Drugo mjesto osvojio je Mirko Košir (Mihovil) s 174 kruga, a treće mjesto osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) s 172 kruga. Poslije trećeg kola u vodstvu je Željko Bedić s prosjekom od 174,67 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniore prvo mjesto i u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 605,3 kruga. Drugo mjesto osvojio je Filip Rašperger s 581,9 krugova, a treće mjesto Marko Kolac (Sloboda) s 579,0 krugova. Poslije trećeg kola u kategoriji juniora vodi  Filip Zadravec s prosjekom od 604,2 kruga. U diciplini zračna puška standard za seniorke prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 404,3 kruga ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 390,6 krugova i Lare Vrančić s postignutih 383,6 krugova. Poslije trećeg kola u kategoriji seniorki vodi  Daria Borko s prosjekom od 397,9 krugova.

U diciplini zračna puška standard za seniore postignuti su ovi rezultati: 1.Zelenbor 1815,7 krugova. 2.Sloboda 1751,7 krugova, 3.Čakovec 1725,2 kruga i 4. Omladinac s 1677,3 kruga. Pojedinačno prvo mjesto i u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 610,8 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 605,2 kruga, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 603,5 krugova. Poslije trećeg kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 12 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji karlo Vrančić s prosjekom od 615,0 krugova. U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1694 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1584 kruga, a treće mjesto ekipa Slobode s 1559 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Mario Juras (Alzas) s 567 krugova ispred klupskih kolega Saše Kralj s 566 krugova i Ivice Takač s postignutim 561 krugom. Poslije trećeg kola na tablici vodi ekipa Alzasa s osvojenih 9 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Saša Kralj s prosjekom od 567 krugova.

Četvrto kolo na rasporedu je  21.studenog  na streljani u Čakovcu.

--------------

Natjecanjem koje je održano u nedjelju na streljani u Čakovcu završeno je prvo kolo I.B hrvatske lige u gađanju zračnim oružjem ISSF programa za sezonu 2015/2016.g.

U idsciplini zračna puška za seniore  nastupilo je dvanaest ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa SK Trnje iz Zagreba s 1824,4 krugova. Ekipa Čakovca osvojila je četvrto mjesto s 1744,5 krugova, a ekipa Omladinca iz Mačkovca jedanaesto mjesto s postignutih 1656,7 krugova. U disciplini zračni pišrolj za seniore nastupilo je devet ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s postignutih 1632 kruga, a ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je peto mjesto s 1591 postignutih krugova. Drugo kolo na rasporedu je 28. i 29.studenog u zagrebu.