Ostalo 14.12.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:30.

Streljaštvo

Jesenski dio natjecanja Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem završen je petim kolom koje je održano u subotu na streljani u Čakovcu. Prvo mjesto u kategoriji kadetkinja serijskom zračnom puškom osvojila je Ana Varga članica Omladinca s postignutih 167 krugova. Drugo mjesto osvojila je Klara Živko članica Zelenbora s postignutih 163 kruga, a treće mjesto osvojila je Nina Markulin (6.travnja) sa 162 kruga. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja vodi Ana Varga (Omladinac) s prosjekom od 168,5 krugova. U kategoriji kadeta prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Čakovca s 516 krugova ispred Zelenbora s 506 krugova i 6..travnja s 486 krugova. Prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji kadeta u ovom kolu osvojio je Karlo Pajnogač(Zelenbor) sa 183 kruga. Drugo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) sa 175 krugova, a treće mjesto Jan Novak član istog kluba s istim rezultatom ali slabijom drugom serijom. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 18 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Karlo Pajnogač s prosjekom od 179,6 krugova. U kategoriji seniorki ekipa Selnice postigla je 695 krugova, a ekipa Strahoninca postigla 672 kruga. Prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji seniorki osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 293 kruga. Drugo mjesto osvojila je Anita Jagec (Strahoninec) s 254 kruga, a treće mjesto osvojila je Lucija Zdolec članica istog kluba s postignutih 219 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Strahoninca s osvojenih 7 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Marija Horvat (Selnica) s prosjekom od 286 krugova.

U kategoriji seniora prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1028 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 927 krugova, treće mjesto ekipa Strahoninca s 904 kruga, a četvrto mjesto ekipa Selnice s 862 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 360 krugova. Drugo mjesto osvojio je član istog kluba Zlatko Kramar s 350 krugova, a treće mjesto osvojio Ivan Zadravec (Selnica) s postignutih 336 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s osvojenih 20 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 354,75 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) sa 186 krugova. Drugo mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac) sa 177 krugova, a treće mjesto osvojio je Mirko Košir (Mihovil) s postignutih 174 kruga. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji veterana vodi Zlatko Kramar (Čakovec) s prosjekom od 178 krugova.
U kategoriji juniora zračnom puškom standard prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 606,9 krugova. Drugo mjesto osvojio je Filip Rašperger (SSŽM) s 598,8 krugova, a treće mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 594,6 krugova. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji juniora vodi Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 604,9 krugova.
U kategoriji seniorki zračnom puškom standard prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 399,8 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Madlobi s 392,6 krugova i Lare Vrančić s 391,9 krugova. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji seniorki vodi Daria Borko (Zelenbor) s prosjekom od 398,4 krugova.

U kategoriji seniora zračnom puškom standard prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Zelenbora s 1810,3 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Slobode s 1741,5 krugova, treće mjesto ekipa Čakovca s 1729,7 krugova, a četvrto mjesto ekipa omladinca s 1650,5 krugova. Prvo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji seniora u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 606,8 krugova ispred klupskih kolega Miroslava Turka s postignutih 601,7 krugova i Marka Perasa s postignutih 596,6 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 19 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji seniora vodi Karlo Vrančić (Zelenbor) s prosjekom od 613,0 krugova.

U gađanju standardnim zračnim pištoljem prvo mjesto i u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1690 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Slobode s 1631 krugom, a treće mjesto osvojila je ekipa Mihovila s postignutih 1591 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s postignutih 571 krugova. Drugo mjesto osvojio je Božidar Kolarić član istog kluba s 566 krugova, a treće mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 562 postignuta kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s osvojenih 15 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji vodi Saša Kralj član istog kluba s prosjekom od 568 krugova.