Ostalo 16.01.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

STRELJAŠTVO: Alzas najprecizniji pištoljem

U subotu je na streljani u Čakovcu održano 5. kolo Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
• U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja u gađanju serijskom zračnom puškom prvo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač (Zelenbor) sa 179 krugova ispred klupskih kolegica Vitomire Turk sa 178 i Karle Juršić sa 164 kruga. Nakon petog kola u vodstvu je Tonka Pajnogač s prosjekom od 181,40 krugova.
Kod kadeta prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 512 krugova ispred ekipe Zelenbora s 508 i Slobode s 433 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 14 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 182 kruga, drugi je bio Vito Radiković (Čakovec) sa 176 a treći Marko Cvetković (Zelenbor) sa 175 krugova. Nakon petog kola vodi ekipa Čakovca s 49 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Marcel Dvorščak s prosjekom od 180,20 krugova.
U kategoriji seniora prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 968 krugova, drugo Omladinac s 959, treće Strahoninec 899 a četvrto Mihovil s 863 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s 350 krugova, drugo Damir Nemec (Čakovec) s 343 a treće mjesto Željko Bedić (Omladinac) s 338 krugova. Na tablici vodi ekipa Čakovca s 48 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Damir Nemec s prosjekom od 351,25 krugova.
U kategoriji A veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je osvojio je Željko Bedić (Omladinac) sa 170 krugova, a u kategoriji B veterana Ivan Novak (Strahoninec) sa 154 kruga. Nakon petog kola u kategoriji A vodi Željko Bedić s prosjekom od 173,40 krugova, a u kategoriji B Ivan Novak s prosjekom od 155,80 krugova.
• U disciplini zračna puška standard za seniorke (40 hitaca) prvo mjesto osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 383 kruga ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi 372 kruga, Kristine Medved s 355 i Klare Meglić s 349 krugova. Nakon petog kola u pojedinačnoj konkurenciji seniorki vodi Daria Borko s prosjekom od 375,50 krugova.
Kod seniora prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1.723 kruga. Druga je bila ekipa Čakovca s 1.675 a treća Omladinc sa 1.056 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 583 kruga. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 577 a Miroslav Turk (Zelenbor) s istim rezultatom ali manje desetki. Vodi ekipa Zelenbora s 50 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Miroslav Turk s prosjekom od 580,75 krugova.
• U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto i u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1.683 kruga, ispred ekipa Mihovila s 1.607 i Čakovca s 1.588 krugova dok ekipa Slobode iz Mihovljana nije nastupila. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 563 kruga ispred klupskih kolega Božidara Kolarića s 561 krugom i Ivice Takača s 559. Nakon petog kola vodi ekipa Alzasa s 50 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Saša Kralj s prosjekom od 561,40 krugova.
Šesto kolo na rasporedu je 26. siječnja na streljani u Čakovcu.