Ostalo 18.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

STRELJAŠTVO: Alzas pobjednik kupa

Finale kupa Hrvatskog streljačkog saveza u gađanju zračnim oružjem za ovu godinu organizirao je u subotu i nedjelju na streljani u Čakovcu Sportski streljački klub „Čakovec“. Natjecanje u disciplinama zračni pištolj standard za seniorke i seniore održano je u subotu. U disciplini zračni pištolj standard za seniore prvo mjesto i naslov pobjednika Kupa osvojila je ekipa „Alzas“ iz Čakovca s 1682 kruga što je i najveći uspjeh od postojanja kluba. U pojedinačnoj konkurenciji 24 seniora nakon osnovnog meča i finalnog natjecanja Božidar Kolarić (Alzas) osvojio je 6. mjesto sa 109,9 krugova, a 7. Saša Kralj (Alzas) s 92,2 kruga. Po završetku natjecanja najboljim ekipama i pojedincima pehare i medalje uručio je delegat Hrvatskog streljačkog saveza Ivica Cvitak.
Ivan Žižek

Međunarodna regionalna „FIRST“ liga u gađanju standardnim zračnim pištoljem za sezonu 2012./13. završena je 6. kolom koje je održano u mađarskom Zalaegerszegu prošle nedjelje. U posljednjem kolu nastupilo je 9 ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji 32 natjecatelja. Prvo mjesto osvojila je ekipa domaćina PLE „Zalaegerszeg“- A s 1687 krugova. Ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je drugo mjesto s 1682 kruga. Nakon posljednjeg kola ekipa “Alzasa” osvojila je 3. mjesto s 59 bodova.
U pojedinačnoj konkurenciji 48 natjecatelja nakon posljednjeg kola najuspješniji član Alzasa je Saša Kralj na 5. mjestu s 118 bodova. Božidar Kolarić osvojio je 8. mjesto s 110 bodova, Ivica Takač 18. mjesto s 44 boda, Marijan Turk 37. mjesto, a Nenad Štrek 45. mjesto bez bodova. Nakon osnovnog meča u pojedinačnoj konkurenciji u finalnom natjecanju nastupilo je 10 prvoplasiranih natjecatelja ove sezone. Treće mjesto osvojio je Saša Kralj sa 175,9 krugova, a 6. Božidar Kolarić s 111,7 krugova. Po završetku natjecanja održana je prigodna svečanost na kojoj su nagrađene najbolje ekipe i pojedinci, a zatim je nastavljeno druženje na domjenku koje je organizirao domaćin posljednjeg kola.