Ostalo 29.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

STRELJAŠTVO: Alzas treći, Zelenbor peti

Ovogodišnje finale kupa Hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa održano je ovog vikenda na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu. Natjecanje u disciplini zračna puška za seniore održano je u subotu, a nastupilo je osam najboljih ekipa iz polufinalnih natjecanja koja su održana u šest regija. Ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je 5. mjesto s novim županijskim rekordom od 1815,4 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 25 natjecatelja Karlo Vrančić, član Zelenbora, se u finale kvalificirao kao osmo plasirani iz kvalifikacija. U finalu je popravio plasman i s 101,0 krugova osvojio 7. mjesto. Za ekipu Zelenbora nastupili su još i Marko Peras koji je u kvalifikacijama osvojio 18. mjesto s 602,0 krugova i Filip Zadravec koji je osvojio 21. mjesto s 599,8 krugova.
Natjecanje u disciplini zračni pištolj održano je u nedjelju, a nastupilo je sedam ekipa. Prošlogodišnji osvajač ovog natjecanja ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je 3. mjesto s 1676 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 24 natjecatelja Saša Kralj, član Alzasa, u finale se kvalificirao kao treći ali je slabijim nastupom u finalu izgubio četiri mjesta i s 95,3 krugova osvojio 7. mjesto. Za ekipu Alzasa još su nastupili Božidar Kolarić koji je u kvalifikacijama osvojio 11. mjesto s 560 krugova i Ivica Takač koji je osvojio 18. mjesto s 550 krugova.