Ostalo 26.07.2019. 09:22. Zadnja izmjena: 26.07.2019. 09:23.

Prvenstvo Hrvatske

Streljaštvo: Čakovčani namjestili nišane za broncu

Na streljani Vrapčanski potok održano je Prvenstvo Hrvatske u gađanju malokalibarskom puškom ISSF programa za seniorke i seniore u dvije discipline, 60 hitaca ležeći i trostav 3x40 hitaca. U vrlo zahtjevnoj olimpijskoj disciplini trostavu (40 hitaca klečeći, 40 hitaca ležeći i 40 hitaca stojeći) Športski streljački klub Čakovec osvojio je brončano odličje s postignuta 3 204 kruga.

Pojedinačno iz ekipe ŠSK-a Čakovec najbolji je bio Nenad Nemec s 1120 krugova te je kao osmi ušao u finale gdje je na kraju zauzeo šesto mjesto. Lovro Novak je bio jedanaesti s 1105 krugova, dok je Zoran Novak završio na dvanaestom mjestu s 1 012 kruga. U disciplini 60 hitaca ležeći ŠSK "Čakovec" Čakovca zauzeo je četvrto mjesto s postignuta 1173.1 kruga.