Ostalo 15.07.2019. 08:53. Zadnja izmjena: 15.07.2019. 08:55.

Jalžabet

STRELJAŠTVO: Čakovečki kadeti odlični u najzahtjevnijoj disciplini

Streličarski klub Navaho iz Jalžabeta bio je nedavno domaćin streličarskog turnira koji se puca u najzahtjevnijoj disciplini FITA, u kojoj se mete nalaze na 90, 70, 50 i 30 metara, a puca se devet sati. Obzirom na izrazito nepovoljne vremenske uvjete, streličari su morali uložiti maksimalni napor kako bi izdržali cijeli turnir do kraja. Šezdesetak natjecatelja iz svih klubova Hrvatske borilo se čitav dan, a iz čakovečkog kluba Katarina Zrinski izuzetno dobro su pucali kadeti koji su uspjeli postaviti i državne rekorde te osvojiti zlatna odličja.

Ian Paska je u kategoriji kadeta, u stilu instiktivni luk uspio postaviti čak pet novih državnih rekorda, a ujedno je osvojio i zlatnu medalju. Sveukupno je na sve četiri daljine ostvario rezultat od 1106 krugova, što će zasigurno dugo vremena ostati rekord kojeg će biti jako teško nadmašiti. U stilu goli luk odličan je bio Jan Miljan među kadetima, koji je postavio četiri državna rekorda, a to mu nije uspjelo samo na 50 metara. Jan je također osvojio i zlatnu medalju, dok je među seniorkama Mija Mance zauzela četvrto mjesto. U stilu olimpijski luk među seniorima Karlo Cilar je zauzeo četvrto mjesto uz dosta tehničkih problema na opremi, dok je Tihomir Miljan uspio otpucati ravnih 1000 krugova. Tihomir je tako osvojio značku FITA za doseg rezultata od 1000 krugova i više, dok je Karlo osvojio značku za 1100 krugova.