Ostalo 12.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

STRELJAŠTVO: Dvije pobjede Zelenbora

Drugo kolo Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem održano je u subotu na streljani u Čakovcu.
• U četiri kategorije serijskom zračnom puškom nastupilo je trinaest ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji četrdeset i dva natjecatelja.
U kategoriji kadetkinja prvo mjesto osvojila je ekipa 6. travanj iz Gornjeg Mihaljevca s 357 krugova ispred ekipe Slobode iz Mihovljana s 237 postignutih krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Sanja Ladić (6. travanj) s 156 krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa 6. travanj s osvojenih 20 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Sanja Ladić s prosjekom od 156,5 krugova.
U kategoriji kadeta u ovom kolu postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec s 441 krugova, 2. Omladinac 426 krugova, 3. Sloboda 395 krugova, 4. 6. travanj 345 krugova i 5. Zelenbor s 309 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Vito Radiković (Čakovec) s postignutih 160 krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s 19 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Jurica Jurasić - Kapun (Čakovec) s prosjekom od 177 krugova.
Kod seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 988 krugova, 2. Omladinac 929 krugova, 3. Strahoninec 822 kruga, 4. Sloboda 654 kruga, 5. Mihovil 579 krugova, dok ekipa 6. travanj nije nastupila. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 360 postignutih krugova. Nakon drugog kola na tablici vodi Čakovec s 19 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Damir Nemec s prosjekom od 354 kruga.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana nastupilo je šest natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Zvonimir Turk (Čakovec) s 174 kruga, a nakon dugog kola Zvonimir je prvi na tablici s prosjekom od 170 krugova.
• U gađanju standardnom zračnom puškom seniorke Zelenbora postigle su 1113 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Nikolina Medlobi s 380 krugova koja vodi u pojedinačnoj konkurenciji nakon drugog kola s prosjekom od 379 krugova.
• U disciplini zračna puška standard za seniore postignuti su ovi rezultati. 1. Zelenbor 1734 kruga, 2. Čakovec 1704 kruga, 3. Sloboda 1613 krugova i 4. Omladinac s 1117 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 584 kruga. Nakon drugog kola na tablici vodi Zelenbor s 20 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 582 kruga.
• U disciplini standardni zračni pištolj postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas s 1659 krugova, 2. Čakovec 1647 krugova, 3. Sloboda 1587 krugova i 4. Mihovil s 1563 kruga. Prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Stjepan Hamer (Alzas) s 561 postignutim krugom. Nakon drugog kola na tablici vodi Alzas s 20 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Saša Kralj (Alzas) s prosjekom od 555 krugova.
Treće kolo na rasporedu je 12. prosinca na streljani u Čakovcu.