Ostalo 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

STRELJAŠTVO: Ispucane državne norme

Ovogodišnje prvenstvo Županije u gađanju zračnim oružjem za sve kategorije održano je na streljani SRC Mladost u Čakovcu.
■ U disciplini zračna puška standard za kadete (20 hitaca) nastupio je samo Filip Zadravec, član Zelenbora iz Brezja, i postigao 171 krug te stekao pravo nastupa na državnom prvenstvu 8. i 9. svibnja u Zadru.
U disciplini zračna puška standard za juniorke (40 hitaca) ekipa Zelenbora postigla je 1085 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Kristina Medved s 369 krugova ispred klupskih kolegica Klare Meglić s 365 krugova i Ana-Marije Levačić s 351 krugom. Normu za nastup na državnom prvenstvu koje će se održati 22. i 23. svibnja u Malinskoj ispunile su Kristina Medved i Klara Meglić.
U disciplini zračna puška standard za juniore (60 hitaca) ekipa Zelenbora postigla je 1635 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 572 kruga, ispred Hrvoja Marčeca (Čakovec) s 565 i Branimira Kolmana (Zelenbor) s 549 krugova, dok je četvrti bio Filip Zadravec, član istog kluba, s 514 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu ispunili su: Karlo Vrančić i Hrvoje Marčec.
U disciplini zračna puška standard za seniorke (40 hitaca) ekipa Zelenbora postigla je 1102 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Kristina Medved s 369 krugova ispred klupske kolegice Nikoline Medlobi s 368 krugova, a treće mjesto osvojila je Helena Bedić (Omladinac) s 366 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniore (60 hitaca) prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1746 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1720 krugova, treće Omladinac iz Mačkovca s 1683, a četvrto Sloboda iz Mihovljana s 1656 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 14 natjecatelja, a prvo mjesto nakon osnovnog meča i finalnog gađanja osvojio je Dragan Turk (Zelenbor) s postignutih 588+101,2 = 689,2 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marko Peras član istog kluba s 579+101,0 = 680,0 krugova, a treće Nenad Nemec (Čakovec) s 577+101,8 = 678,8 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu koje će se održati 10. i 11. travnja u Zagrebu ispunili su: Dragan Turk, Marko Peras, Miroslav Turk i Karlo Vrančić (Zelenbor), Nenad Nemec, Damir Nemec i Hrvoje Marčec (Čakovec), Kristijan Bertalan i Matija Topolnjak (Sloboda) te Željko Bedić (Omladinac).
■ U disciplini standardni zračni pištolj za seniore (60 hitaca) prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1673 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1648 krugova, treće mjesto Mihovil s 1622 kruga i četvrto Sloboda s 1579 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 17 natjecatelja nakon osnovnog meča i finalnog gađanja prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 563+97,1 = 660,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je Božidar Kolarić član istog kluba s 564+95,3 = 559,3, a treće Mario Zbodolja (Čakovec) s 551+92,7 = 643,7 krugova. Normu za nstup na državnom prvenstvu ispunili su: Saša Kralj, Božidar Kolarić i Stjepan Hamer (Alzas), Mario Zbodolja, Vanja Siladi i Nenad Štrek (Čakovec) te Darko Horvat (Sloboda). (Ivan Žižek)