Ostalo 23.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

STRELJAŠTVO: Ispucane županijske lige

Sedmim kolom u subotu je na streljani u Čakovcu završeno najmasovnije streljačko natjecanje u našoj županiji: Županijskih liga u gađanju serijskom zračnom puškom za sve kategorije i Županijska liga u gađanju standardnim zračnim oružjem za sezonu 2010./11. U disciplinama serijskog programa nastupilo je ove sezone 12 ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji 60 natjecatelja.
■ U kategoriji kadetkinja ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je u ovom kolu 490 krugova, a ekipa 6. travanj iz Gornjeg Mihaljevca 460 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (6. travanj) sa 169 krugova. Pobjedom u posljednjem kolu kadetkinje Zelenbora osvojile su prvo mjesto i u ukupnom plasmanu sa 67 bodova ispred ekipe 6. travnja sa 66 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 7 kadetkinja prvo mjesto ove sezone prvo mjesto osvojila je Daria Borko (6. travanj) s prosjekom od 166,40 krugova. Drugo mjesto osvojila je Karla Juršić (Zelenbor) s prosjekom od 165,20 krugova, a treće Tonka Pajnogač članica iste ekipe s prosjekom od 160,40 krugova.
■ Kod kadeta u ovom kolu najprecizniji je bio Omladinac iz Mačkovca s 509 krugova ispred Zelenbora iz Brezja s 504 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Ante Brajković (Omladinac) sa 183 kruga. Konačni redoslijed na tablici u kategoriji kadeta za ovu sezonu je sljedeći: 1. Čakovec 63 boda, 2. Zelenbor 59 bodova, 3. Omladinac s 58 bodova, 4. 6. travanj s 57 bodova i 5. Sloboda s osvojenih 43 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 20 kadeta prvo mjesto ove sezone osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 185 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s prosjekom od 172,60 a treće Vito Radiković član iste ekipe s prosjekom od 170,40 krugova.
■ U kategoriji seniorki ove sezone nastupala je samo Margareta Mihalic članica Čakovca koja je u šest nastupa postigla prosječni rezultat od 324 kruga.
■ Kod seniora najprecizniji su bili u Omladincu s 1041 krugom ispred Slobode s 998 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 364 kruga. Konačni redoslijed je sljedeći: 1. Omladinac 65 bodova, 2. Čakovec 61 bod, 3. Sloboda 61 bod, 4. Mihovil 48 i 5. Strahoninec 45 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 25 seniora prvo mjesto ove sezone osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s prosjekom od 359,40 krugova. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 349,40 a treće Željko Bedić s prosjekom od 347,40 krugova.
■ U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Zvonimir Turk (Čakovec) sa 160 krugova. U konkurenciji 7 natjecatelja prvo mjesto ove sezone osvojio je Zvonimir Turk s prosjekom od 164,40 krugova. Drugo mjesto osvojio je Vladimir hajdinjak (Sloboda) s prosjekom od 161 krugova, a treće Ivan Novak (Strahoninec) s prosjekom od 155,20 krugova.
U Županijskoj ligi standardnim zračnim oružjem ove sezone natjecalo se 11 ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji 43 natjecatelja.
● U disciplini zračna puška standard za seniorke u posljednjem kolu za ovu sezonu ekipa Zelenbora postigla je 1097 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Klara Meglić s 369 krugova. Ekipa Zelenbora ove sezone osvojila je 70 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji seniorki ove sezone nastupale su samo 3 natjecateljke, a prvo mjesto osvojila je Klara Meglić s prosjekom od 369,20 krugova ispred Kristine Medved s prosjekom od 364,60 krugova.
● U disciplini zračna puška standard za seniore Zelenbor je pogodio 1728 krugova, a Nenad Nemec (Čakovec) 580 krugova. Konačni redoslijed na tablici u kategoriji seniora je slijedeći: 1. Zelenbor 70 bodova, 2. Čakovec 62 boda, 3. Omladinac 53 boda i 4. Sloboda s istim brojem osvojenih bodova ali s 100 postignutih krugova manje. U pojedinačnoj konkurenciji 19 seniora prvo mjesto ove sezone osvojio je Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 580,60 krugova ispred brata Dragana s 580,20 i Nenada Nemeca s prosjekom od 579,80 krugova.
● U disciplini zračni pištolj standard za seniore čakovečki Alzas pogodio je 1673 kruga, a Božidar Kolarić (Alzas) 570 krugova. Konačni redoslijed ekipa u ovoj disciplini je slijedeći: 1. Alzas Čakovec 66 bodova, 2. Mihovil Čakovec 63, 3. Čakovec 59 i 4. Sloboda s osvojenih 50 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 21 natjecatelja prvo mjesto za ovu sezonu osvojio je Božidar Kolarić s prosjekom od 566 krugova ispred klupskih kolega Saše Kralja s 560,33 i Vanje Siladija s prosjekom od 550,83 kruga. (Ivan Žižek)