Ostalo 24.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

STRELJAŠTVO: Kolo do kraja

Pretposljednje šesto kolo Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem za sezonu 2009./10. održano je u subotu. Nastupile su 22 ekipe s 84 natjecatelja u pojedinačnoj konkurenciji.
• U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Slobode iz Mihovljana postigla je 371 krug, a ekipa “6. travanj” iz Gornjeg Mihaljevca 276 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Daria Borko (6. travanj) sa 152 kruga. Drugo mjesto osvojila je Vanja Dovečar (Sloboda) sa 135 a treće Melani Dovečar, članica iste ekipe sa 129 krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa “6. travanj” s 59 bodova ispred Slobode s 33 boda. U pojedinačnoj konkurenciji osam kadetkinja prije posljednjeg kola vodi Daria Borko s prosjekom od 152 kruga.
U kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 506 krugova, 2. Zelenbor 486, 3. Omladinac 452, 4. “6. travanj” 405 i 5. Sloboda s 405 krugova ali sa slabijom posljednjom serijom. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je član Zelenbora Filip Zadravec sa 181 krugom, ispred Marcela Dvorščaka (Čakovec) sa 171 i Vite Radikovića, člana iste ekipe sa 169 krugova. Prije posljednjeg kola redoslijed na tablici je sljedeći: 1. Čakovec 56 bodova, 2. Zelenbor 53, 3. Omladinac 49, 4. “6. travanj” 44 i 5. Sloboda s 22 osvojena boda. U pojedinačnoj konkurenciji 23 kadeta vodi Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 172 kruga.
U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Sloboda 978 krugova, 2. Čakovec 969, 3. Omladinac 910, 4. Mihovil 848 i 5. Strahoninec 814 krugova, a ekipa “6. travanj” nije nastupila. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 354 kruga. Drugo mjesto osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 352 a treće Sanimir Varga (Omladinac) s 337 krugova. I dok se kod mlađih kategorija već prije posljednjeg kola znaju konačno plasmani ekipa u seniorskoj kategoriji sve je neizvjesno do posljednjeg opaljenog hica u posljednjem kolu. Vodi Čakovec s 55 bodova, 2. Sloboda 55, 3. Mihovil 42, 4. Omladinac 41, 5. Strahoninec 39 i 6. “6. travanj” -4 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 25 seniora prije posljednjeg kola vodi Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 354,20 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Vladimir Hajdinjak (Sloboda) sa 157 krugova. Drugi je bio Ivan Novak (Strahoninec) sa 148, a treći Franjo Nemec (Čakovec) sa 143 kruga. Prije posljednjeg kola u konkurenciji 8 veterana vodi Ivan Novak s prosjekom od 147,60 krugova.
• U disciplini zračna puška standard za žene ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je 1108 kruga. Prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Nikolina Medlobi s 379 krugova. Drugo mjesto osvojila je Klara Meglić s 374 kruga, treće Ana Marija Levačić s 355 krugova, a četvrto Kristina Medved s istim rezultatom ali slabijom posljednjom serijom. U proteklih šest kola ekipa Zelenbora osvojila je 60 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji vodi Nikolina Medlobi članica iste ekipe s prosjekom od 376,60 krugova.
Kod muških postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 1736 krugova, 2. Omladinac 1661, 3. Sloboda 1653 i 4. Čakovec s 1612 krugova, Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 582 kruga ispred klupskih kolega Dragana Turka s 579 i Miroslava Turka s 575 krugova. Kolo prije završetka natjecanja ekipa Zelenbora osigurala je prvo mjesto s osvojenih 60 bodova. Borba za plasman od drugog do četvrtog mjesta vodit će se do posljednjeg hica u zadnjem kolu između ekipa Čakovca, Omladinca i Slobode koje su u proteklih šest kola osvojile po 48 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 18 natjecatelja prije posljednjeg kola vodi Marko Peras (Zelenbor) s prosjekom od 583,20 krugova.
• U disciplini zračni pištolj standard za muške postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas 1659 krugova, 2. Mihovil 1617, 3. Čakovec 1590 i 4. Sloboda 1572 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 563 kruga ispred klupskog kolege Božidara Kolarića s 556 i Stjepana Hamera člana Slobode s 555 krugova. Prije posljednjeg kola redoslijed je sljedeći: 1. Alzas 60 bodova, 2. Čakovec 52, 3.Mihovil 48 i 4. Sloboda 44 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 21 natjecatelja prije posljednjeg kola vodi Božidar Kolarić (Alzas) s prosjekom od 559,25 krugova.
Sedmo kolo na rasporedu je u subotu 6. ožujka na streljani u Čakovcu.