Ostalo 25.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

STRELJAŠTVO: Najbolji strijelci

Četvrto kolo održano je ovog vikenda na streljani Solinu. U disciplini zračna puška standard za seniorke u konkurenciji 9 ekipa natjecateljke Zelenbora iz Brezja osvojile su posljednje mjesto s postignutih 1098 krugova. Na tablici vodi Lokomotiva s 40 bodova, a ekipa Zelenbora je na 9. mjestu s 10 bodova. U disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je 3. mjesto s 1735 krugova. Prije posljednjeg kola Zelenbor je na 6. mjestu s 21 bodom. U disciplini standardni zračni pištolj za seniore ekipa Alzasa iz Čakovca s 1663 kruga osvojila je 4. mjesto.
- - - -
Natjecanje I.B hrvatske lige održano je u nedjelju na streljanama u Zagrebu, Karlovcu, Rijeci, Požegi i Čakovcu. U disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Čakovca osvojila je 6. mjesto s 1657 kruga, a Omladinac iz Mačkovca 10. s 1618 krugova. U disciplini standardni zračni pištolj za seniore ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je 4. mjesto s 1589 krugova, a ekipa Čakovca 6. mjesto s 1552 kruga. Posljednje 5. kolo na rasporedu je 9. i 10. ožujka na streljani u Zagrebu.
- - - -
Sedmim kolom završeno je natjecanje Županijske lige za sezonu 2012./13. u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja u gađanju serijskom zračnom puškom u kojem su se natjecale samo članice Zelenbora prvo mjesto u posljednjem kolu osvojila je Karla Juršić s 183 kruga. Drugo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač sa 182 kruga, a treće mjesto Vitomira Turk sa 179 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač s prosjekom od 183 kruga ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s prosjekom od 177,80 krugova i Karle Juršić s prosjekom od 176,40 krugova.
U istoj disciplini ali u kategoriji kadeta prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Čakovca s 515 krugova ispred ekipe Zelenbora s 501 krugom i Slobode s 486 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 181 krugom. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca sa 69 bodova, drugo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora sa 64 boda, a treće Slobode s 45 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 18 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak s prosjekom od 182,80 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marko Cvetković (Zelenbor) s prosjekom od 175,40 krugova, a treće Vanja Varga (Omladinac) s istim prosjekom ali za jedan krug slabijim rezultatom u posljednjem kolu.
U kategoriji seniora prvo mjesto o ovom kolu osvojila je ekipa Čakovca s 997 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s 345 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 68 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Omladinca s 61 bodom, treće Strahoninec s 58 bodova, a četvrto mjesto Mihovil s 51 bodom. U pojedinačnoj konkurenciji 19 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 349,40 krugova. Drugo mjesto osvojio je Sanimir Varga s prosjekom od 348,80 krugova, a treće Željko Bedić član istog kluba s prosjekom od 344,40 krugova.
U kategoriji A veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) s postignutih 167 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac), drugo mjesto Zlatko Kramar, a treće Zvonimir Turk član istog kluba.
U kategoriji B veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Ivan Novak (Strahoninec) s 143 kruga, koji je i najbolji nakon posljednjeg kola, drugi je Ivan Žižek (Omladinac), a trećo Ivan Šimunković (Strahoninec).
- - - -
U disciplini zračna puška standarda za seniorke (40 hitaca) prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 375 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s 373 kruga, Kristine Medved s 367 krugova i Klare Meglić s 345 krugova. Nakon posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji seniorki prvo mjesto osvojila je Daria Borko s prosjekom od 376,40 krugova ispred klupskih kolegica Nikoline Medlobi s prosjekom od 368,20 krugova, Kristine Medved s prosjekom od 366,20 i Klare Meglić s prosjekom od 358,20 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Zelenbora s 1742 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Dragan Turk (Zelenbor) s 582 kruga ispred klupskog kolege Karla Vrančića s 580 krugova i brata Miroslava s 580 krugova ali manje desetki. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora sa 70 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 63 boda, a treće Omladinac s 56 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 18 natjecatelja nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 581,60 krugova ispred klupskih kolega Karla Vrančića s 581 i Marka Perasa s 577,80 krugova.
- - - -
U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto i u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1680 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvi je bio ponovo Saša Kralj (Alzas) s 570 krugova ispred klupskog kolege Božidara Kolarića s 565 krugova, i Antuna Ladića (Mihovil) s 562 kruga. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 70 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 63 boda, treće Čakovca s 56 i četvrto mjesto Slobode s 13 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 17 natjecatelja nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Saša Kralj s prosjekom od 564,20 krugova ispred klupskog kolege Božidara Kolarića s prosjekom od 562,40 krugova i Antun Ladića s prosjekom od 555,20 krugova.
Po završetku natjecanja u pojedinim disciplinama najuspješnijim ekipama i pojedincima pehare i medalje uručio je predsjednik saveza Miroslav Turk.