Ostalo 11.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

STRELJAŠTVO: Pehari i medalje za najpreciznije

Sedmim kolom koje je održano u subotu na streljani SRC Mladost u Čakovcu završeno je natjecanje Županijske lige za sezonu 2009./10., a postignuti su ovi rezultati.
■ SERIJSKA ZRAČNA PUŠKA
U kategoriji kadetkinja ekipa 6. travnja iz Gornjeg Mihaljevca postigla je 415 krugova, a ekipa Slobode iz Mihovljana 323 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (6. travanj) s 149 krugova. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojila je ekipa 6. travanj sa 68 bodova ispred ekipe Slobode s 41 bodom. U pojedinačnoj konkurenciji 8 natjecateljki prvo mjesto osvojila je Daria Borko s prosjekom od 154,20 krugova. Drugo mjesto osvojila je Helena Pergar članica iste ekipe s prosjekom od 129,20 krugova, a treće Melani Dovečer, članica Slobode s prosjekom od 123,80 krugova.
Kod kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor Brezje 506 krugova, 2. Čakovec 496, 3. Omladinac Mačkovec 476 i 4. 6. travanj Gornji Mihaljevec 402 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s postignutih 183 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed je sljedeći: 1. Čakovec 65 bodova, 2. Zelenbor 63, 3. Omladinac 57, 4. 6. travanj 51 i 5. Sloboda 20 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 23 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 176 krugova. Drugo mjesto osvojio je Vito Radiković (Čakovec) s prosjekom od 169,40 krugova, a treće Marcel Dvorščak član iste ekipe s prosjekom od 166,60 krugova.
U kategoriji seniora u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1037 krugova, 2. Sloboda Mihovljan 1034, 3. Omladinac Mačkovec 945, 4. Mihovil Čakovec 876 i 5. Strahoninec 814 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 358 krugova. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed je sljedeći: 1. Čakovec 65 bodova, 2. Sloboda Mihovljan 64, 3. Mihovil 49 (5824 kruga), 4. Omladinac Mačkovec 49 (5530 krugova), 5. Strahoninec 45 i 6. 6. travanj Gornji Mihaljevec -6 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 26 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 356,20 krugova, drugo Matija Topolnjak (Sloboda) s prosjekom od 351,60 krugova, a treće Sanimir Varga (Omladinac) s prosjekom od 348 krugova.
Najbolji veteran u ovom kolu bio je Vladimir Hajdinjak (Sloboda) s postignutih 162 kruga. Nakon posljednjeg kola prvo mjesto osvojio je Ivan Novak (Strahoninec) s prosjekom od 147,60 krugova. Drugo mjesto osvojio je Franjo Nemec (Čakovec) s prosjekom od 141,20 krugova, a treće mjesto Damir Novak (Mihovil) s prosjekom od 131,80 krugova.
■ STANDARDNA ZRAČNA PUŠKA
Sedmim kolom završeno je natjecanje i u Županijskoj ligi u gađanju standardnim zračnim oružjem. U disciplini zračna puška za žene ekipa Zelenbora iz Brezja u posljednjem kolu postigla je 1100 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji u ovom kolu prvo mjesto osvojila je Nikolina Medlobi s postignutih 370 krugova. U proteklih sedam kola ekipa Zelenbora osvojila je 70 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Nikolina Medlobi s prosjekom od 376,60 krugova. Drugo mjesto osvojila je Kristina Medved s prosjekom od 374 kruga, treće mjesto Klara Meglić s prosjekom od 373 kruga, a četvrto Ana-Marija Levačić s prosjekom od 363 kruga.
U disciplini zračna puška za muške u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor Brezje 1739 krugova, 2. Čakovec 1700, 3. Sloboda Mihovljan 1679 i 4. Omladinac Mačkovec 1652 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 583 kruga. Nakon posljednjeg kola konačni redoslijed je sljedeći: 1. Zelenbor 70 bodova, 2. Čakovec 57, 3. Sloboda 56 i 4. Omladinac 55 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 18 natjecatelja medalje su podijelili članovi Zelenbora. Prvo mjesto osvojio je Marko Peras s prosjekom od 584,40 krugova. Drugo mjesto osvojio je Dragan Turk s prosjekom od 581,40 krugova, a treće Miroslav Turk s prosjekom od 581,20 krugova.
■ STANDARDNI ZRAČNI PIŠTOLJ
U disciplini zračni pištolj za muške u posljednjem kolu postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas Čakovec 1659 krugova, 2. Mihovil Čakovec 1606, 3. Čakovec 1598 krugova i 4. Sloboda Mihovljan 1519 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 557 krugova. Konačni redoslijed na tablici je sljedeći: 1. Alzas 70 bodova, 2. Čakovec 60, 3. Mihovil 57 i 4. Sloboda 51 bod. U pojedinačnoj konkurenciji 21 natjecatelja medalje su podijelili članovi Alzasa. Prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić s prosjekom od 558,80 krugova. Drugo mjesto osvojio je Saša Kralj s prosjekom od 558,60 krugova, a treće Stjepan Hamer s prosjekom od 552,20 krugova.
Po završetku natjecanja tri prvoplasirane ekipe u svakoj konkurenciji nagrađene su peharima, a pojedinci medaljama. (Ivan Žižek)