Ostalo 02.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

Streljaštvo: Peto kolo i natjecaje u Münchenu

Petim kolom koje je održano u subotu na streljani u Čakovcu nastavljeno je natjecanje u Županijskoj ligi serijskim i standardnim zračnim oružjem za 2014./15. godinu.

U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja serijskom zračnom puškom prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Lara Kralj (6.travnja) s postignutih 183 kruga. Drugo mjesto osvojila je Lara Vrančić (Zelenbor) s 181 krugom, a treće mjesto Vitomira Turk članica istog kluba s postignutih 172 krug. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja vodi Vitomira Turk s prosjekom od 183,80 krugova.

U kategoriji kadeta serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. 6..travnja - Gornji Mihaljevec s 522 kruga. 2. Sloboda – Mihovljan 520 krugova, 3.Čakovec 513 krugova, 4.Omladinac – Mačkovec 489 krugova i 5.Zelenbor – Brezje 467 krugova.  Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 180 krugova. Drugo mjesto osvojio je Domagoj kanižaj (čakovec) s 174 kruga, a treće mjesto s istim rezultatom ali slabijom drugom serijom osvojio je Lovro Novak član Čakovca. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Slobode s osvojenih 27 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Goran Kolac s prosjekom od 183,20 krugova.

U kategoriji seniora serijskom zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1.Sloboda 1041 krug, 2.Čakovec 992 kruga, 3.Strahoninec 960 krugova, 4.Omladinac 945 krugova i 5. Mihovil s postignutih 903 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 352 kruga. Drugo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec član istog kluba s 348 krugova, a treće mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s postignutih 342 kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Hrvoje Marčec (Sloboda) s prosjekom od 358 krugova

U disciplini zračna puška standard za juniorke Nikolina Medlobi (Zelenbor) postigla je 383,4 kruga, a Jelena Horvat članica istog kluba 355,9 krugova. Poslije petog kola u pojedinačnoj konkurenciji juniorki vodi Daria Borko (Zelenbor) s prosjekom od 401,9 krugova.

U disciplini zračna puška standard za juniore ekipa Zelenbora u ovom kolu postigla je 1676,1 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 598,1 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 596,0 krugova, a treće mjesto Luka Živko (Zelenbor) s postignutih 583,4 kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s 10 bodova ispred ekipe Čakovca s osvojena 2 boda. U pojedinačnoj konkurenciji juniora nakon petog kola vodi Filip Zadravec s prosjekom od 597,5 krugova.

U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s novim županijskim rekordom od 1827,1 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1760,1 krugova, a treće mjesto Omladinac s 1663,5 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 617,9 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 610,4 kruga, a treće mjesto Dragan Turk (Zelenbor) s 608,8 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 20 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Karlo Vrančić s prosjekom od  613,3 krugova.

U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1692 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1582 kruga, a treće mjesto Sloboda s 1504 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 570 krugova ispred klupskog kolege Saše Kralja s 567 krugova, a treće mjesto osvojio je Antun Ladić (Mihovil) s 556 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa alzasa s osvojenih 15 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji vodi Saša Kralj s prosjekom od 567,50 krugova.

Šesto kolo na rasporedu je 14.veljače na streljani u Čakovcu.

NATJECANJE U MüNCHENU

Od 29 do 31. siječnja  u Münchenu je  održano tradicionalno međunarodno natjecanje  u gađanju zračnim oružjem International Wetkampf  München2015. Na kojem je u svom prvom nastupu za reprezentaciju hrvatske nastupio i Saša Kralj član Alzasa iz Čakovca. U kvalifikacijama dugog dana natjecanja zračnim pištoljem u konkurenciji 66 natjecatelja Saša je s postignutih 563 kruga osvojio 57.mjesto. U svom drugom nastupu u subotu Saša je bio uspješniji i s postignutih 567 krugova osvojio je 49. mjesto u konkurenciji 65 natjecatelja.