Ostalo 01.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

STRELJAŠTVO: Precizni Zelenbor

1.B HRVATSKA LIGA

Čakovec drugi pištoljem

Četvrto kolo I.B hrvatske lige u gađanju zračnim oružjem održano je na streljanama u Čakovcu, Zagrebu, Karlovci i Belom manastiru.
U disciplini zračna puška za muške prvo mjesto osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 iz Zagreba s 1731 krugom. Ekipa Čakovca osvojila je treće mjesto s 1696 krugova, Sloboda iz Mihovljana peto mjesto s 1688 krugova, a Omladinac iz Mačkovca četrnaesto mjesto s 1606 krugova.
Prije posljednjeg kola u konkurenciji 16 ekipa na tablici vodi Končar-Zagreb 1786 sa 68 bodova. Ekipa Čakovca je na trećem mjestu s 55 bodova, Sloboda je na petom mjestu s 46 a Omladinac na sedmom mjestu s osvojena 43 boda.
U disciplini zračni pištolj za muške prvo mjesto osvojila je ekipa Varaždin s 1667 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1647 krugova, a ekipa Mihovila osvojila je sedmo mjesto s 1598 krugova.
Prije posljednjeg kola u konkurenciji devet ekipa na tablici vodi Varaždin s 36 bodova. Ekipa Čakovca je na četvrtom mjestu s 24 boda, a Mihovila na sedmom mjestu s osvojenih 17 bodova.
Posljednje peto kolo na rasporedu je 6. i 7. veljače, a održat će se na streljani u Zagrebu.

Precizan Zelenbor

U subotu su na streljani u Čakovcu održana natjecanja Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
■ U 4. kolu Županijske lige u gađanju serijskom zračnom puškom nastupilo je 12 ekipa s 45 natjecatelja, a postignuti su ovi rezultati:
U kategoriji kadetkinja ekipa 6. travnja iz Gornjeg Mihaljevca postigla je 352 kruga, a ekipa Slobode iz Mihovljana 212 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Daria Borko (6. travanj) s 136 krugova, drugo Melani Dovečer (Sloboda) sa 135 a treće Helena Pergar (6. travanj) sa 111 krugova. Poslije ovog kola na tablici vodi 6. travanj s 40 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Sanja Ladić, članica iste ekipe s prosjekom od 150,67 krugova.
Kod kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 500 krugova, 2. Zelenbor 481, 3. Omladinac 406, 4. 6. travanj 381 krug i 5. Sloboda s 254 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 170 krugova, drugo mjesto Saša Plevnjak (Zelenbor) sa 169, a treće mjesto podijelili su Filip Zadravec (Zelenbor) i Vito radiković (Čakovec) sa po 168 krugova. Poslije ovog kola na tablici vodi Čakovec s 39 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Jurica Jurasić-Kapun (Čakovec) s prosjekom od 176 krugova.
U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 964 kruga, 2. Omladinac 910, 3. Sloboda 901, 4. Strahoninec 864 i 5. Mihovil s 820 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 353 kruga, ispred Damira Nemeca (Čakovec) s 351 i Sanimira Varge (Omladinac) s 350 krugova. Poslije ovog kola na tablici vodi Čakovec s 37 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Damir Nemec s prosjekom od 353 kruga.
Kod veterana u ovom kolu prvo mjesto osvojio je Franjo Nemec (Čakovec) sa 144 kruga dok su drugo i treće mjesto podijelili Ivan Novak (Strahoninec) i Mirko Liptak (Čakovec) sa po 137 krugova. Poslije ovog kola na tablici vodi Zvonimir Turk (Čakovec) s prosjekom od 170 krugova.
■ U 4. kolu Županijske lige u gađanju zračnim oružjem nastupilo je devet ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji 33 natjecatelja.
U disciplini zračna puška za žene ekipa Zelenbora postigla je 1120 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Klara Meglić s 377 krugova. Drugo mjesto osvojila je Nikolina Medlobi s 372, treće Kristina Medved s 371 a četvrto mjesto Ana-Marija Levačić s 368 krugova. U protekla četiri kola ekipa Zelenbora osvojila je 40 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji vodi Nikolina Medlobi s prosjekom od 374,75 krugova.
Zračnom puškom postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 1750 krugova, 2. Čakovec 1700 krugova, 3. Omladinac 1668 i 4. Sloboda s 1100 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Marko Peras (Zelenbor) s 588 krugova ispred klupskog kolege Dragana Turka s 586 krugova i treće plasiranog Nenada Nemeca (Čakovec) s postignutim 581 krugom. Poslije ovog kola na tablici vodi Zelenbor s 40 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Marko Peras s prosjekom od 581,25 krugova.
U disciplini zračni pištolj za muške postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas 1662 kruga, 2. Čakovec 1627 krugova, 3. Mihovil 1582 kruga i 4. Sloboda s 1502 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 560 krugova. Drugo mjesto Vanja Siladi (Čakovec) s 556 a treće mjesto Saša Kralj (Alzas) s 553 kruga. Poslije ovog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s 40 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Božidar Kolarić s prosjekom od 561,5 krugova.
Peto kolo Županijskih liga na rasporedu je 13. veljače na streljani u Čakovcu.