Ostalo 28.01.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

STRELJAŠTVO: Pretposljednje kolo

Pretposljednje 6. kolo Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem održano je u subotu na streljani u Čakovcu.
■ U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja u gađanju serijskom zračnom puškom prvo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač (Zelenbor) sa 184 kruga. Drugo mjesto osvojila je Vitomira Turk sa 175 a treće Karla Juršić sa 169 krugova. Prije posljednjeg kola u vodstvu je Tonka Pajnogač s prosjekom od 182,40 krugova.
U istoj disciplini ali u kategoriji kadeta prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 509 krugova ispred Zelenbora s 508 krugova i Slobode s 488 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 189 krugova, drugo je osvojio Filip Rašperger (Sloboda) sa 180 a treće mjesto Karlo Pajnogač (Zelenbor) sa 178 krugova. Prije posljednjeg kola vodi ekipa Čakovca s 59 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Marcel Dvorščak s prosjekom od 182,40 krugova.
U kategoriji seniora prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 969 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Omladinca s 951 krugom, treće Mihovil s 897 a četvrto Strahoninec s 883 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 352 kruga ispred Zlatka Kramara (Čakovec) s 339 i Antuna Ladića (Mihovil) s 334 krugova. Na tablici vodi ekipa Čakovca s 58 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 351,25 krugova.
U kategoriji A veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Željko Bedić (Omladinac) sa 175 krugova, a u kategoriji B veterana Ivan Novak (Strahoninec) sa 154 kruga. Prije posljednjeg kola u kategoriji A vodi Željko Bedić s prosjekom od 174,40 krugova, a u kategoriji B Ivan Novak s prosjekom od 156,40 krugova.
- - - -
■ U disciplini zračna puška standard za seniorke (40 hitaca) prvo mjesto osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 375 krugova ispred klupskih kolegica Kristine Medved s 363 kruga, Nikoline Medlobi s 358 i Klare Meglić s 351 krugom. Prije posljednjeg kola u pojedinačnoj konkurenciji seniorki vodi Daria Borko s prosjekom od 375,40 krugova.
Kod seniora prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1741 krugom. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1654 kruga, a treće Omladinac s 1606 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 583 kruga ispred Miroslava Turka (Zelenbor) s 582 kruga i Marka Perasa (Zelenbor) s 576 postignutih krugova. Prije posljednjeg kola na tablici vodi ekipa Zelenbora sa 60 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Miroslav Turk s prosjekom od 581 krugova.
- - - -
■ U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto i u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1672 kruga. Drugi je bio Mihovil s 1621 krugom, treći Čakovec s 1512 dok ekipa Slobode iz Mihovljana nije nastupila. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto ponovo je osvojio Saša Kralj (Alzas) s 562 kruga ispred klupskih kolega Ivice Takača s 558 i Božidara Kolarića s 552 kruga. Prije posljednjeg vodi ekipa Alzasa sa 60 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji Saša Kralj s prosjekom od 562,20 krugova.
Sedmo kolo na rasporedu je 16. veljače na streljani u Čakovcu.