Ostalo 23.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

Streljaštvo: Prvenstvo Hrvatske i FIRS liga

U organizaciji SD „Dalmacijacement“ iz Solina u subotu je održano posljednje (peto) kolo ekipnog prvenstva  i pojedinačno prvenstvo hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa za seniorke i seniore.

U posljednjem kolu I.A hrvatske lige postignuti su ovi rezultati:

U dsiciplini zračna puška za seniorke prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Lokomotive iz Rijeka s 1241,2 kruga, a ekipa zelenbora iz Brezja osvojila je peto mjesto s postignutih 1158,2 kruga. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji sedam ekipa  naslov prvaka države osvojila je ekipa Lokomotive s osvojenih 49 bodova, a ekipa Zelenbora osvojila je peto mjesto s osvojenih 28 bodova.

U disciplini zračna puška za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 s postignutih 1841,5 krugova, a ekipa Zelenbora osvojila je šesto mjesto s postignutih 1784,8 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji devet ekipa  naslov prvaka države osvojila je ekipa Dalmacijacement iz Solina s 47 bodova, a ekipa Zelenbora osvojila je peto mjesto s osvojenih 34 boda.

U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Osijek 1784 iz osijeka s 1702 kruga, a  ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je treće mjesto s postignutih 1686 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji osam ekipa naslov prvaka države osvojila je ekipa Osijek 1784 s osvojenih 46 bodova, a ekipa Alzasa osvojila je peto mjesto s osvojenih 34 boda.

U posljednjem kolu I.B hrvatske lige postignuti su ovi rezultati:

U disciplini zračna puška za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Trnje iz Zagreba s postignutih 1826,7 krugova. Ekipa Slobode iz Mihovljana  osvojila je četvrto mjesto s 1767,7 krugova, Čakovec peto mjesto s 1751,9 krugova, a Omladinac iz Mačkovca osmo mjesto s 1663,5 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji četrnaest ekipa prvo mjesto osvojilo je Trnje s osvojenih 70 bodova. Ekipa Čakovca je na četvrtom mjestu s 54 boda, Sloboda na šestom mjestu s 43 boda, a Omladinac na desetom mjestu s osvojenih 20 bodova.

U disciplini zračni pištolj za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Centar iz Splita s 1658 krugova, a ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je četvrto mjesto s 1597 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji dvanaest ekipa prvo mjesto osvojila je ekipa Rječine iz Rijeka s osvojenih 53 boda, a ekipa Mihovila osvojila je sedmo mjesto s osvojenih 29 bodova.

Paralelno s posljednjim kolom ekipnog prvenstva održano je i pojedinačno prvenstvo za seniorke i seniore.

U disciplini zračna puška za seniorke u kvalifikacijama za finale nastupila je četrdeset i jedna natjecateljka. Iz naše županije nastupile su članice Zelenbora Daria Borko koja je osvojila 27.mjesto s 399,8 krugova i Nikolina Medlobi koja je osvojila 40.mjesto s postignutih 383,6 krugova.

U disciplini zračna puška za seniore u kvalifikacijama za finale nastupilo je 49 natjecatelja. Seniori iz naše županije postigli su slijedeće rezultate. 12.mjesto Karlo Vrančić (Zelenbor) 609,9 krugova, 18.mjesto Hrvoje Marčec (Sloboda) 606,7 krugova, 34.mjesto Filip Zadravec (Zelenbor) 596,4 kruga, 39.mjesto Nenad Nemec (Čakovec) 591,4 kruga, 40.mjesto Marko Peras /Zelenbor) 590,2 kruga i 43.mjesto Dragan Turk s postignutih 584,7 krugova.

U disciplini zračni pištolj za seniore  u kvalifikacijama za finale nastupilo je 36 natjecatelja. Među osam prvoplasiranih natjecatelja koji su nastupili u finalu iz naše županije kvalificirao se kao treći Božidar Kolarić član Alzasa s postignutih 566 krugova. Nakon održanog finalnog natjecanja Božidar Kolarić osvojio je četvrto mjesto s 153,5 krugova. Ostali natjecatelji iz naše županije u ovoj disciplini postigli su ove rezultate: 11.mjesto Saša Kralj (Alzas) s 560 krugova, 13.mjesto Ivica Takač (Alzas) s istim rezultatom ali manje desetki, 18.mjesto Antun Ladić (Mihovil) s 554 kruga i 29.mjesto Hrvoje Marčec (Sloboda) s postignutih 544 kruga

------------------------

Peto kolo FIRST lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem održano je minulog vikenda na streljani u Ormožu. Nastupilo je dvanaest ekipa, a prvo mjesto osvojila je  SK Ptuj A s postignutih 1696 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Alzasa iz Čakovca s 1691 krugom, a treće mjesto ekipa domaćina SD Jože kerenčić s 1673 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 38 natjecatelja prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Venta Kevin (Kovinar-Ormož) s 577 krugova. Članovi alzasa postigli su ove rezultate: 3.mjesto Saša Kralj s 568 krugova, 6. mjesto Božidar Kolarić s 563 kruga, 11.mjesto Ivica Takač s 560 krugova i 36.mjesto Marijan Turk s postignutih 513 krugova.

Dva kola prije završetka natjecanja na tablici vodi ekipa Jože Kerenčić s 8453 kruga, a ekipa Alzasa je na trećem mjestu s 8408 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 49 natjecatelja u vodstvu je Venta Kevin s 2901 krugom. Na drugom mjestu je Saša Kralj s 2846 krugova, Božidar Kolarić je na šestom mjestu s 2815 krugova, Ivica Takač je petnaesti s 2747 krugova, a Marijan Turk na dvadeset i osmom mjestu s postignutih 2535 krugova.