Ostalo 02.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

STRELJAŠTVO: Rekord Zadravca

Petim kolom Županijskih liga u gađanju serijskom zračnom puškom za sve kategorije i standardnim zračnim oružjem za seniorke i seniore koje je održano u subotu na streljani u Čakovcu nastavljeno je natjecanja za sezonu 2010./11.
• U kategoriji kadetkinja ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je 480 krugova, a ekipa 6. travanj iz Gornjeg Mihaljevca 446 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Klara Juršić (Zelenbor) s postignutih 166 krugova. Drugo mjesto osvojila je Daria Borko (6. travanj) s 163 kruga, a treće mjesto Vitomira Turk (Zelenbor) s 158 kruga. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa 6. travanj s 48 bodova ispred ekipe Zelenbora s osvojenih 47 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja vodi Daria Borko s prosjekom od 164 kruga.
U kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 522 kruga, 2. Zelenbor - Brezje 492 kruga, 3. 6. travanj - Gornji Mihaljevec 479 krugova, 4.Omladinac - Mačkovec 468 krugova, i 5.Sloboda - Mihovljan s 213 krugova. Pojedinačno prvo mjesto s novim županijskim rekordom od 190 krugova osvojio je Filip Zadravec član Zelenbora iz Brezja. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 178 krugova, a treće mjesto Vito Radiković član istog kluba s 176 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s 50 bodova, a slijede je 2. 6. travanj 41 bodom, 3. Zelenbor s 40 bodova 4. Omladinac s 39 boda, i 5.Sloboda s 30 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta vodi je Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 182,20 krugova.
U kategoriji seniorki nastupila je samo Margareta Mihalic (Čakovec) i postigla 306 krugova.
U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Sloboda 1022 kruga, 2. Omladinac 1020 krugova, 3. Čakovec s 1003 kruga, 4. Mihovil - Čakovec 908 krug i 5. Strahoninec 830 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Matija Topolnjak (Sloboda) s 361 krugom. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 358 krugova, a treće Sanimir Varga (Omladinac) s 350 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi Čakovec s 45 bodova koliko je osvojila i ekipa Omladinca na drugom mjestu ali s manje postignutih krugova, 3. Sloboda s 43 boda, 4. Mihovil s 35 bodova i 5. Strahoninec s osvojenih 32 boda. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Matija Topolnjak (Sloboda) s prosjekom od 355 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Vladimir Hajdinjak (Sloboda) s 170 krugova. Drugo mjesto osvojio je Zvonimir Turk (Čakovec) s 166 krugova, a treće mjesto Ivan Novak (Strahoninec) s 160 krugova. Poslije petog kola u konkurenciji veterana vodi Zvonimir Turk (Čakovec) s prosjekom od 162 krugova.
• U disciplini zračna puška standard za seniorke ekipa Zelenbora postigla je 702 krugova. Pojedinačno Klara Meglić postigla je 368 krugova, a Kristina Medved 358 krugova. U protekla četiri kola ekipa Zelenbora osvojila je 50 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji seniorki vodi Klara Meglić s prosjekom od 369 krugova.
• U disciplini zračna puška standard za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 1726 krugova, 2. Čakovec 1675 krugova, 3. Omladinac 1641 krug i 4. Sloboda s 1595 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Miroslav Turk (Zelenbor) s 578 krugova ispred klupskog kolege Karla Varnčića koji je postigao isti broj krugova ali s slabijom zadnjom serijom, a treće mjesto osvojio Dragan Turk s 576 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi Zelenbor s osvojenih 50 bodova, a slijede ga 2. Čakovec s 45 bodova, 3. Omladinac s 39 bodova i 4. Sloboda s 36 osvojenih bodova. U Pojedinačnoj konkurenciji seniora vodi Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 579,8 krugova.
• U disciplini zračni pištolj standard za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Alzas - Čakovec 1682 kruga, 2. Čakovec 1632 kruga 3. Mihovil - Čakovec 1613 krugova i 4. Sloboda 1535 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 572 kruga ispred klupskog kolege Saše Kralja s 558 krugova, a treće mjesto osvojio je Zoran Hajec (Čakovec) s postignutih 555 krugova. Poslije petog kola na tablici vodi ekipa Alzasa s 46 bodova, a slijede je 2. Mihovil s 45 bodova, 3. Čakovec s 43 boda i 4. Sloboda s 36 osvojenih bodova. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Božidar Kolarić (Alzas) s prosjekom od 567 krugova.
Šesto kolo na rasporedu je 12. veljače kada će se održati i županijsko natjecanje za Kup HSS-a.