Ostalo 12.09.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

STRELJAŠTVO: Rekordi Marijana Dodleka

Prvenstvo županije za ovu godinu u gađanju pištoljem i revolverom velikog kalibra održano je minulog vikenda na streljani u Čakovcu.
• U disciplini VK pištolj 10+10 hitaca prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 492 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 491 krugom, a treće ekipa Slobode iz Mihovljana s 147 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupila su 24 natjecatelja. Prvo mjesto osvojio je Zoran Hajec (Alzas) sa 172 kruga. Drugo mjesto osvojio je Mirko Košir (Mihovil) sa 170 a treće Igor Gregorec član istog kluba sa 167 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu u ovoj disciplini ispunile su ekipe Alzasa i Mihovila, a u pojedinačnoj konkurenciji Zoran Hajec, Božidar Kolarić i Ivica Takač (Alzas), Mirko Košir, Igor Gregorec, Damir Novak, Nenad Ujlaki, Antun Grošanić, Saša Barila i Marijan Dodlek (Mihovil).
• U disciplini VK revolver 10+10 hitaca ekipa Alzasa postigla je 524 kruga, a ekipa Mihovila 515 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 8 natjecatelja. Prvo mjesto s novim županijskim rekordom od 187 krugova osvojio je Marijan Dodlek (Mihovil). Drugo mjesto osvojio je Zoran Hajec (Alzas) s 184 kruga, a treće Antun Ladić (Mihovil) s 175 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu u ovoj disciplini ispunile su ekipe Alzasa i Mihovila, a u pojedinačnoj konkurenciji Marijan Dodlek, Antun Ladić, Damir Novak i Antun Grošanić (Mihovil), Zoran Hajec, Ivica Takač, Božidar Kolarić i Saša Kralj (Alzas).
• U disciplini VK pištolj 15+15 hitaca nastupila je samo ekipa Mihovila i s postignutim 741 krugom ispunila normu za državno prvenstvo. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 10 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Mirko Košir (Mihovil) s 251 krugom ispred klupskih kolega Marijana Dodleka i Igora Gregoreca koji su postigli po 250 krugova. Pojedinačnu normu za nastup na državnom prvenstvu uz prvo plasiranu trojicu natjecatelja ispunio je četvrto plasirani Antun Grošanić član istog kluba.
• U disciplini VK revolver 15+15 hitaca nastupila je samo ekipa Mihovila s postignutih 762 kruga ispunila normu za državno prvenstvo. U pojedinačnoj konkurenciji nastupila su samo 4 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je s novim županijskim rekordom od 279 krugova Marijan Dodlek. Drugo mjesto osvojio je Antun Ladić s 250 krugova, treće Damir Novak s 243 kruga i četvrto Antun Grošanić s 240 krugova. Pojedinačnu normu za nastup na državnom prvenstvu ispunila su sva četiri natjecatelja. (Ivan Žižek)