Ostalo 18.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

STRELJAŠTVO: Rekordi Zelenbora

ZAVRŠILA FIRST LIGA
Alzas i Saša Kralj četvrti
Posljednje 7. kolo međunarodne FIRST lige za sezonu 2013./14. u gađanju standardnim zračnim pištoljem održano je ove subote u organizaciji SK-a “Alzas” iz Čakovca.
U posljednjem kolu nastupilo je 8 ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa domaćina s 1701 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 26 natjecatelja. Članovi Alzasa postigli su ove rezultate: 4. Saša Kralj 570 krugova, 5. Božidar Kolarić 566, 6. Ivica Takač 565 i 25. Marijan Turk 513 krugova. Na prigodnom domjenku nakon natjecanja proglašeni su konačni rezultati FIRST lige za ovu natjecateljsku sezonu. U ekipnoj konkurenciji 1. mjesto zauzeo je SK Ptuj A s 11.822 kruga, dok je čakovečki Alzas završio na 4. mjestu s 11.757 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 55 natjecatelja, prvo mjesto ove sezone osvojio je Miklos Tatrai (Zalaegerszeg) s 3477 krugova. Članovi Alzasa osvojili su sljedeća mjesta: 4. Saša Kralj 3379, 8. Božidar Kolarić 3369, 10. Ivica Takač 3358 i 12. Marijan Turk s 2991 krugom.
KUP HSS-a
Ponovo rekordi
Zelenbora
Ovogodišnje polufinale kupa HSS-a IV. regije zračnim oružjem održano je u nedjelju na streljani u Čakovcu.
U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa SK Zelenbor iz Brezja s novim županijskim rekordom od 1812,7 krugova, ispred Čakovca s 1773,4 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji 19 natjecatelja nakon kvalifikacija i finala 2. mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) izjednačivši vlastiti županijski rekord finala od 202,6 krugova. Marko Peras osvojio je 5. mjesto s 137,6 krugova, Filip Zadravec 6. s 117,5, Miroslav Turk 7. s 95,0 a Nenad Nemec (Čakovec) 8. mjesto jer nije nastupio u finalu.
U disciplini zračni pištolj standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa SK Alzas iz Čakovca s 1688 krugova, a treće mjesto Čakovec s 1612 krugova. . U pojedinačnoj konkurenciji 19 natjecatelja nakon kvalifikacija i finala 1. mjesto osvojio je Zoran Hajec (Čakovec) s 197,2 krugova. Saša Kralj (Alzas) osvojio je 3. mjesto s 174,4 kruga, Antun Ladić (Mihovil) 4. s 154,3, Ivica Takač (Alzas) 5. mjesto s 134,0 a Božidar Kolarić (Alzas) 7. mjesto s 92,3 postignuta kruga.
Koje ekipe i pojedinci su stekli pravo nastupa u finalu saznat će se nakon objedinjavanja rezultata iz svih šest regija u kojima su održana polufinala. U finalu će nastupiti osam najboljih ekipa, a u pojedinačnoj konkurenciji 30 najboljih natjecatelja u svakoj disciplini. Finale kupa na rasporedu je 26. i 27. travnja u Zagrebu.

Ivan Žižek

Hrvoje Marčec 17. zračnom puškom
Na streljani u Čakovcu ovog vikenda održano je ekipno i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za juniorke, juniore, seniorke i seniore. Natjecanje je održano u organizaciji ŠSK-a “Čakovec” i Hrvatskog streljačkog saveza. U četiri discipline nastupile su 32 ekipe, a u pojedinačnoj konkurenciji 127 natjecatelja. Iz naše županije na natjecanju smo imali samo tri natjecatelja u pojedinačnoj konkurenciji. Hrvoje Marčec član Slobode iz Mihovljana osvojio je 17. mjesto s 360 krugova, Sanimir Varga član Omladinca iz Mačkovca 28. mjesto s 351 krugom, a Željko Bedić član istog kluba 45. mjesto s postignutih 324 krugova.