Ostalo 28.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

STRELJAŠTVO: Tonka Pajnogač prvakinja države

U Vukovaru je održano posljednje, 5. kolo ekipnog prvenstva države u gađanju zračnim oružjem ISSF programa i pojedinačno prvenstvo države u istim disciplinama.
• I.A hrvatska liga - u gađanju standardnom puškom za seniorke ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je sedmo mjesto s 1109 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji osam ekipa Zelenbor je osvojio sedmo mjesto s 18 bodova. U disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je peto mjesto s 1.729 krugova, isto kao i u ukupnom poretku (s 31 bodom) u konkurenciji 10 ekipa. U disciplini standardni zračni pištolj za seniore ekipa Alzasa osvojila je drugo mjesto s 1.686 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji sedam ekipa Alzas je četvrti s 38 bodova.
• 1.B hrvatska liga - u disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Čakovca osvojila je peto mjesto s 1.681 krugom, a Omladinac iz Mačkovca deveto s 1.615 krugova. Nakon posljednjeg kola u konkurenciji 16 ekipa Čakovec je osvojio deseto mjesto s 37 bodova, a Omladinac jedanaesto s 27 bodova.
Paralelno s posljednjim kolom ekipnog prvenstva, održano je i pojedinačno prvenstvo Hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa.
• U disciplini zračna puška standard za seniorke u konkurenciji 57 natjecateljki članice Zelenbora u kvalifikacijama su ostvarile sljedeće plasmane: 30. mjesto Daria Borko s 399,6 krugova i Tonka Pajnogač 52. mjesto s 386,3 kruga. U disciplini zračna puška standard za seniore (44) najuspješniji iz naše županije bio je na 10. mjestu Karlo Vrančić (Zelenbor) sa 612,4 krugova u osnovnom meču. Nenad Nemec (Čakovec) osvojio je 27. mjesto sa 603,5 krugova, Miroslav Turk (Zelenbor) 29. sa 600,3, a Filip Zadravec (Zelenbor) 30. mjesto s 597,8 krugova. U disciplini standardni zračni pištolj za seniore (39 natjecatelja) u finalno natjecanje kvalificirao se kao šestoplasirani i Saša Kralj, član Alzasa, koji je s vrlo dobrim nastupom osvojio četvrto mjesto s 156,9 krugova. Božidar Kolarić (Alzas) osvojio je 13. mjesto s 562 kruga, Ivica Takač 16. s 559, Antun Ladić (Mihovil) 19. s 556, Antun Grošanić (Mihovil) 25. s 548 a Zoran Hajec, član Čakovca, osvojio je 32. mjesto s 541 krugom.
- - - - -
Ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom za kadetkinje i kadete održano je ove subote na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu.
• U kategoriji kadetkinja nastupilo je 10 ekipa. Treće mjesto osvojila je ekipa Zelenbora iz Brezja. Osim brončane medalje, kadetkinje Zelenbora popravile su i vlastiti županijski rekord za dva kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nastupile su 54 kadetkinje. Nakon osnovnog meča od 20 hitaca, u finale se kao vodeća kvalificirala Tonka Pajnogač (Zelenbor) sa 192 kruga koja je s 93 kruga u finalu i s novim županijskim rekordom od 285 krugova osvojila naslov prvakinje države! Vitomira Turk (Zelenbor) osvojila je 13. mjesto sa 185 krugova, Karla Juršić (Zelenbor) 25. mjesto sa 180, Ana Varga (Omladinac-Mačkovec) 47. sa 165, a Lara Vrančić (Zelenbor) 57. mjesto sa 157 krugova.
• Kod kadeta je nastupilo 25 ekipa te 118 pojedinaca. Nakon osnovnog meča, u finalnom natjecanju nastupilo je osam prvoplasiranih, među kojima i kao šestoplasirani Goran Kolac, član Slobode iz Mihovljana. Vrlo dobrim nastupom u finalu poboljšao je svoj plasman za jedno mjesto i sa 186+92=278 krugova osvojio peto mjesto. Ostali natjecatelji iz naše županije ostvarili su sljedeće plasmane: 32. Karlo Pajnogač (Zelenbor) 180, 44. Marcel Dvorščak (Čakovec) 178, 79. Erik Deban (Zelenbor) 170 i 115. Matija Kamenar (Omladinac) 151 krug.