Ostalo 15.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

STRELJAŠTVO: Treći Božidar Kolarić

Peto kolo međunarodne regionalne «FIRST» lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem održano je u Murskoj Soboti. U ovom kolu nastupilo je deset ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1. PLE «Zalaegerszeg» (H) 1688 krugova, 2. SK«Ptuj» (SLO) 1688 krugova, 3. SK «Alzas» -Čakovec 1685 krugova, 4. SD «Juršinci» (SLO) 1683 kruga, 5. SD «Jože Kerenčić» (SLO) 1681 krug, 6. PLE «Zalaegerszeg»-B (H) 1664 kruga, 7. Region SUD (A) 1662 kruga, 8. SD «Štefan Kovač» (SLO) 1659 krugova, 9. SD «Jože Kerenčić»-B (SLO) 1595 krugova i 10. SD «Kovinar» (SLO) 1593 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić član Alzasa s osobnim rekordom od 576 krugova.
Nakon petog kola na tablici vodi prva ekipa SD «Jože Kerenčić» (SLO) s 65 bodova, a slijede je 2. PLE «Zalaegerszeg» (H) s 59 bodova, 3. SK«Ptuj» (SLO) s 50 bodova, 4.SD «Juršinci» (SLO) s 49 bodova, 5. SK «Alzas» -Čakovec 43 boda, 6. Region SUD (A) s 36 bodova, 7.SD «Štefan Kovač» (SLO) s 30 bodova, 8. PLE «Zalaegerszeg»B (H) s 24 boda, 9. SD «Kovinar» (SLO) s 20 bodova, 10. SD «Jože Kerenčić» B (SLO) s 17 bodova, 11. SK«Ptuj» B (SLO) s 8 bodova, 12.SD «Dornava» (SLO) s 3 boda, 13. SD «Kovinar»B (SLO) s 1 bodom 14. «Tus Fehring» (A) i 15. SD «Juršinci»B (SLO) bez osvojenih bodova.
U pojedinačnoj konkurenciji pedeset pet natjecatelja nakon petog kola vodi Miklos Tartai (Zalaegerszeg) s 134 boda. Na drugom mjestu je Boštjan Simonić ((J. Kerenčić) s 121 bodom, a na trećem mjestu Božidar Kolarić (Alzasa) s osvojenih 109 bodova.
4. kolo županijskih liga
u gađanju serijskom
zračnom puškom
Četvrtim kolom Županijskih liga u gađanju serijskom zračnom puškom za sve kategorije i standardnim zračnim oružjem za seniorke i seniore koje je održano u subotu na streljani u Čakovcu završen je jesenski dio natjecanja za sezonu 2010./2011.
U kategoriji kadetkinja ekipa Zelenbora iz Brezja postigla je 474 kruga, a ekipa 6.travnj iz Gornjeg Mihaljevca 416 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Klara Juršić (Zelenbor) s postignutih 176 krugova. Drugo mjesto osvojila je Daria Borko (6.travanj) s 166 krugova, a treće mjesto Tonka Pajnogač (Zelenbor) s 154 kruga. Poslije četvrtog kola na tablici vodi ekipa 6.travanj s 39 bodova ispred ekipe Zelenbora s osvojenih 37 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji kadetkinja vodi Daria Borko (6.travanj) s prosjekom od 164,25 krugova. Na drugom mjestu je Tonka Pajnogač (Zelenbor) s prosjekom od 150,5 krugova, a na trećem mjestu Klara Juršić (Zelenbor) s prosjekom od 145,75 krugova.
U kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 500 krugova, 2. Zelenbor - Brezje 500 krugova, 3. Omladinac – Mačkovec 488 krugova, 4. 6.travanj – Gornji Mihaljevec 437 krugova, i 5. Sloboda – Mihovljan s 401 krugom. Pojedinačno prvo mjesto i u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 185 krugova. Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 178 krugova, a treće mjesto Ante Brajković (Omladinac) s 172 kruga. Poslije četvrtog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s 40 bodova, a slijede je 2. 6.travanj 33 boda, 3.Omladinac s 32 boda, 4.Zelenbor s 31 bodom i 5.Sloboda s 24 boda. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta vodi je Filip Zadravec (Zelenbor) s prosjekom od 180,25 krugova. Na drugom mjestu je Marcel Dvorščak (Čakovec) s prosjekom od 171,25 krugova, a na trećem mjestu Filip Pintarić (Zelenbor) s prosjekom od 170,25 krugova.
U kategoriji seniorki nastupila je samo Margareta Mihalic (Čakovec) i postigla 335 krugova.
U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1015 krugova, 2.Omladionac 1011 krugova, 3. Sloboda s 1008 krugova, 4.Mihovil – Čakovec 871 krug i 5.Strahoninec 848 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 356 krugova. Drugo mjesto osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 351 krugom, a treće mjesto Antun Ladić (Mihovil) s 344 kruga. Poslije trećeg kola na tablici vodi Čakovec s 37 bodova, a slijede ga 2. Omladinac s 36 bodova, 3. Sloboda s 33 boda, 4. Mihovil s 28 bodova i 5. Strahoninec s osvojenih 26 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Matija Topolnjak (Sloboda) s prosjekom od 353 kruga. Na drugom mjestu je Damir Nemec (Čakovec) s prosjekom od 346,25 krugova, a na trećem mjestu Goran Marković (Omladinac) s prosjekom od 337 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Vladimir Hajdinjak (Sloboda) s 162 kruga. Drugo mjesto osvojio je Ivan Novak (Strahoninec) s 155 krugova, a treće mjesto Zvonimir Turk (Čakovec) s 153 kruga. Poslije četvrtog kola u konkurenciji veterana vodi Zvonimir Turk (Čakovec) s prosjekom od 161 krugova. Na drugom mjestu je Vladimir Hajdinjak (Sloboda) s prosjekom od 155,5 krugova, a na trećem mjestu Ivan Novak (Strahoninec) s prosjekom od 151,75 krugova.
U dsiciplini zračna puška standard za seniorke ekipa Zelenbora postigla je 739 krugova. Pojedinačno Klara Meglić postigla je 373 kruga, a Kristina Medved 366 krugova. U protekla četiri kola ekipa Zelenbora osvojila je 40 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji seniorki vodi Klara Meglić s prosjekom od 369,25 krugova. Na drugo mjestu je Nikolina Medlobi s prosjekom od 367 krugova, a na trećem mjestu Kristina Medved s prosjekom od 362,75 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 1737 krugova, 2.Čakovec 1671 krug, 3. Omladinac 1654 kruga i 4.Sloboda s 1611 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Dragan Turk (Zelenbor) s 582 kruga ispred brata Miroslava koji je postigao isti broj krugova ali s slabijom zadnjom serijom. Treće mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 580 krugova. Poslije trećeg kola na tablici vodi Zelenbor s osvojenih 40 bodova, a slijede ga 2. Čakovec s 36 bodova, 3. Omladinac s 31 bodom i 4. Sloboda s 29 osvojenih bodova. U Pojedinačnoj konkurenciji seniora vodi Dragan Turk (Zelenbor) s prosjekom od 580,5 krugova. Na drugom mjestu je Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 580,25 krugova, a na trećem mjestu Nenad Nemec (Čakovec) s prosjekom od 578,75 krugova.
U dsiciplini zračni pištolj standard za seniore postignuti su ovi rezultati: 1.Alzas – Čakovec 1691 krug, 2.Mihovil - Čakovec 1624 kruga, 3.Čakovec 1621 krug i 4.Sloboda 1034 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 571 krugom. Drugo mjesto osvojio je Antun Grošanić (Mihovil) s 558 krugova, a treće mjesto Ivice Takača (Alzas) s istim rezultatom ali slabijom zadnjom serijom. Poslije četvrtog kola na tablici vodi ekipa Mihovila s 37 bodova, a slijede je 2. Alzas s 36 bodova, 3.Čakovec s 34 boda i 4.Sloboda s 29 osvojena boda. U pojedinačnoj konkurenciji vodi Božidar Kolarić (Alzas) s prosjekom od 564,5 krugova ispred klupskih kolega Saše Kralja s prosjekom od 559,25 krugova i treće plasiranog Vanje Siladija s prosjekom od 555,33 kruga.