Ostalo 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

STRELJAŠTVO: Veliki uspjeh Alzasa

Na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu 5. kolom završeno je ekipno prvenstvo Hrvatske za sezonu 2012./13. u gađanju standardnim zračnim oružjem, a koje se odvijalo kroz natjecanja u I.A i I. B hrvatskim ligama.
• U disciplini zračna puška standard za seniorke u posljednjem kolu ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je 9. mjesto s 1119 krugova. Naslov prvaka države osvojila je ekipa Lokomotive s 50 bodova, dok je ekipa Zelenbora osvojila 9. mjesto s 12 bodova. U disciplini zračna puška standard za seniore u posljednjem kolu ekipa Zelenbora osvojila je 5. mjesto s 1733 kruga. Naslov prvaka države osvojila je ekipa Končar Zagreb 1786 s 49 bodova, dok se na 5. mjesto smjestio Zelenbor s 27 bodova. U disciplini zračni pištolj standard za seniore u posljednjem kolu drugo mjesto osvojila je ekipa Alzasa iz Čakovca s 1686 krugova. Naslov prvaka države osvojila je ekipa Končar Zagreb 1786 - Zagreb s 46 bodova, dok je Alzas osvojio 3. mjesto s 41 bodom.
• U disciplini zračna puška standard za seniore u posljednjem kolu ekipa Čakovca osvojila je 5. mjesto s 1661 krugom, a Omladinac iz Mačkovca 9. s 1580 krugova. Konačno prvo mjesto osvojio je Trnje - Zagreb sa 75 bodova, a poredak naših je sljedeći: 4. Čakovec 57 bodova, 10. Omladinac 26 bodova. U disciplini zračni pištolj standard za seniore u posljednjem kolu drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovil iz Čakovca s 1616 krugova. Prvak je ekipa Centar 1784 - Osijek s 38 bodova, 4. je Čakovec a 5. Mihovil sa po 27 bodova.
- - - -
Osim posljednjeg kola ekipnog prvenstva na istoj streljani održano je i pojedinačno prvenstvo države u gađanju standardnim zračnim oružje za seniorke i seniore, na kojem su pravo nastupa imali natjecatelja s postignutim normama na županijskim prvenstvima.
• U dsiciplini zračna puška standard za seniorke nastupila je 61 natjecateljka. Nakon osnovnog meča i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojila je Maša Berić (Lokomotiva - Rijeka) s 207,3 krugova. Daria Borko članica Zelenbora osvojila je 50. mjesto s 375 krugova u kvalifikacijama, a Nikolina Medlobi članica istog kluba 51. mjesto s 373 kruga.
• U disciplini zračna puška standard za seniore nastupila su 54 natjecatelja, a prvo mjesto nakon osnovnog meča i finalnog natjecanja osvojio je Tiziano Šuran (Rovinj) s 202,0 krugova. Natjecatelji iz naše županije ostvarili su sljedeće plasmane u kvalifikacijama: 14. Karlo Vrančić (Zelenbor) 582, 25. Miroslav Turk (Zelenbor) 577, 30. Marko Peras (Zelenbor) 574, 37. Nenad Nemec (Čakovec) 570, 46. Damir Nemec (Čakovec) 564 i 50. Ivan Cvetković (Zelenbor) 553 kruga.
• U disciplini standardni zračni pištolj za seniore nastupilo je 45 natjecatelja, a nakon osnovnog meča i finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Saša Špirelja (Končar Zagreb 1786) s 198,7 krugova. U finalu ove discipline nastupili su i članovi Alzasa Božidar Kolarić koji je osvojio 6. mjesto s 113,3 krugova i Saša Kralj na 7. mjestu s 93,9 krugova. Ostali natjecatelji iz naše županije ostvarili su sljedeće plasmane u kvalifikacijama: 17. Ivica Takač (Alzas) 556, 23. Antun Ladić (Mihovil) 553 i 31. Antun Grošanić (Mihovil) 541 krug.