Ostalo 01.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

STRELJAŠTVO: Željko Bedić vodeći veteran

Ove subote na streljani u Čakovcu održano je 5. kolo Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
• U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora postigla je 519 krugova, a ekipa 6. travnja 476. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojila je Daria Borko (6. travnja) sa 177 krugova. Drugo mjesto osvojila je Karla Juršić (Zelenbor) s jednim krugom manje, a treće Tonka Pajnogač (Zelenbor) sa 172 kruga. U proteklih pet kola ekipa Zelenbora osvojila je 49 bodova, a ekipa 6. travnja 46 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 6 natjecateljki nakon petog kola vodi Karla Juršić s prosjekom od 172,20 krugova.
U kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 532 kruga, 2. Čakovec 526, 3. 6. travanj 508, 4. Zelenbor II 473 i 5. Sloboda 395 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) sa 186 krugova ispred Marcela Dvorščaka (Čakovec) sa 180 i Ivana Cvetkovića (Zelenbor) sa 176 krugova. Nakon petog kola vodi ekipa Zelenbora s 48 bodova, a slijede je 2. Čakovec s 46 bodova, 3. 6. travnja s 39, 4. Sloboda 35 i 5. Zelenbor II s osvojenih 32 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 19 natjecatelja vodi Filip Zadravec s prosjekom od 186,20 krugova.
U kategoriji seniora postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1063 kruga, 2. Omladinac 974, 3. Strahoninec 931, 4. Mihovil 881 i 5. Sloboda s 679 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 3629 krugova ispred brata Damira s 367 krugova, a treće mjesto osvojio je Matija Topolnjak s 353 kruga. Na tablici vodi ekipa Omladinca s 48 bodova, a slijede ga 2. Čakovec s 47, 3. Strahoninec s 39, 4. Mihovil s 33 boda i 5 Sloboda s osvojenih 33 boda ali manje postignutih krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 23 natjecatelja vodi Matija Topolnjak s prosjekom od 369 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji veterana prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Željko Bedić (Omladinac) s 168 krugova. Drugo mjesto osvojio je Zvonimir Turk (Čakovec) s 164 kruga, a treće mjesto Ivan Novak (Strahoninec) s 162 kruga. Nakon petog kola u konkurenciji 9 natjecatelja vodi Željko Bedić s prosjekom od 172,20 krugova.
• U petom kolu Županijske lige u gađanju standardnim zračnim oružjem postignuti su ovi rezultati. U disciplini standardni zračni pištolj za seniore prvo mjesto u ovom kolu osvojila je ekipa Alzasa s 1645 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1623 kruga, treće ekipa Mihovila s 1570 krugova, četvrto Čakovec II s 1345 a peto mjesto Sloboda s postignutih 1335 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Saša Kralj (Alzas) s postignutih 562 kruga ispred klupskih kolega Ivice Takača s 556 krugova, a treće mjesto osvojio je Mario Zbodolja (Čakovec) s 552 kruga. Nakon petog kola vodi ekipa Alzasa s 50 bodova, a slijede je 2. Čakovec s 43, 3. Mihovil s 42, 4. Sloboda s 25 i 5. Čakovec II s 16 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 20 natjecatelja vodi Božidar Kolarić (Alzas) s prosjekom od 564 kruga.
U disciplini zračna puška standard za seniorke nastupile su članice Zelenbora. Nikolina Medlobi postigla 384 kruga, Klara Meglić 369 krugova, a Kristina Medved 365 krugova. Nakon petog kola vodi Nikolina Medlobi s prosjekom od 377,25 krugova.
U disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Zelenbora postigla je 1724 kruga, Čakovec 1694 kruga, a Omladinac 1108 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Miroslav Turk s 584 kruga. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 576 krugova, a treće Karlo Vrančić (Zelenbor) s 575 postignutih krugova. Vodi ekipa Zelenbora s osvojenih 50 bodova, a slijede je ekipa Čakovca s 45 bodova i Omladinac s osvojenih 40 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 15 natjecatelja vodi Miroslav Turk (Zelenbor) s prosjekom od 579 krugova.

FIRST liga
Streljački klub Alzas iz Čakovca organizirao je minulog tjedna na streljani u Čakovcu peto kolo međunarodne regionalne FIRST lige u gađanju standardnim zračnim pištoljem. Nastupilo je osam ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1. SD ‘Jože Kerenčić’ A (Slo) 1710 krugova, 2. SK ‘Ptuj A’ (Slo) 1694 kruga, 3. SK ‘Alzas’ Čakovec 1681 krug, 4. SD ‘Juršinci’ A (Slo) 1663 kruga, 5. Region SÜD (A) 1637 krugova, 6. PLE ‘Zalaegerszeg’ B (H) 1637 krugova, 7. SSK ‘Coal’ (Slo) 1594 kruga i 8. PLE ‘Szombathely’ (H) s 1029 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 30 natjecatelja prvo mjesto osvojio je Boštjan Simonić (Jože Kerenčić) s 576 krugova. Članovi Alzasa postigli su ove rezultate: 5. Saša Kralj 567 krugova, 6. Božidar Kolarić 564 kruga, 16. Ivica Takač 550 krugova, 19. Vanja Siladi 544 kruga i 28. Marijan Turk s 532 kruga. Nakon petog kola na tablici vodi ekipa ‘Jože Kerenčić’ sa 75 bodova, a ekipa Alzasa je na 4. mjestu s osvojenih 45 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 52 natjecatelja poslije petog kola vodi Aleksander Ciglarić član vodeće ekipe s 126 bodova, a najuspješniji član Alzasa je Saša Kralj na šestom mjestu s osvojenih 84 boda.