Ostalo 21.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

STRELJAŠTVO: Županijski rekord Alzasa

U subotu je na streljani u Čakovcu održano 3. kolo županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
• U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora postigla je 549 krugova, a ekipa 6. travnja 451 krug. U pojedinačnoj konkurenciji 9 natjecateljki prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk (Zelenbor) sa 184 kruga ispred klupskih kolegica Tonke Pajnogač s istim rezultatom, ali manje desetki i Karle Juršić sa 181 krugom. Nakon trećeg kola vodi Zelenbor s 15 bodova ispred ekipe 6. travnja s 12 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji u vodstvu je Tonka Pajnogač s prosjekom od 185,33 kruga.
U istoj disciplini ali u kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 526 krugova, 2. Zelenbor 511, 3. Sloboda 499, 4. 6. travnja 398 i 5. Omladinac 392 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u konkurenciji 21 natjecatelja osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 180 krugova, drugo Vito Radiković član istog kluba sa 177 a treće mjesto Karlo Pajnogač (Zelenbor) s istim rezultatom ali manje desetki. Na tablici vodi ekipa Čakovca s 15 bodova, a slijede je 2. Sloboda 11, 3. Zelenbor 10, 4. 6. travnja 6 i 5. Omladinac s 2 boda. Pojedinačno u vodstvu je Vito Radiković s prosjekom od 181,33 krugova.
• U disciplini serijska zračna puška za seniore postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 1034 kruga, 2. Strahoninec 959, 3. Omladinac 918 i 4. Mihovil 892 kruga. Pojedinačno prvo mjesto u konkurenciji 15 natjecatelja osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 350 krugova, ispred Zlatka Kramara, člana istog kluba s 345 i Sanimira Varge (Omladinac) s 342 kruga. Vodi ekipa Čakovec s 15 bodova, a slijede je 2. Strahoninec s 12, 3. Omladinac 8 i 4. Mihovil 7 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji nakon trećeg kola u vodstvu je Damir Nemec s prosjekom od 351,33 krugova.
• U disciplini zračna puška standard za juniore i juniorke ekipa Zelenbora postigla je 1.698 krugova, a ekipa Čakovca 1.484. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 574 kruga ispred klupskih kolega Filipa Zadravca s 569 i Ivana Cvetkovića s 555 krugova. Nakon trećeg kola vode Zelenbor s 15 bodova ispred Čakovca s 12 bodova, a u pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja Daria Borko s prosjekom od 574,33 kruga.
U disciplini zračna puška standard za seniore ekipa Zelenbora postigla je 1.738 krugova, Čakovec 1.632, a Omladinac 1.523 kruga. Pojedinačno, prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 588 krugova ispred klupskih kolega Miroslava Turka s 577 i Marka Perasa s 576 krugova. Na tablici vodi Zelenbor s 15 bodova ispred Čakovca s 12 i Omladinca s 9 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 10 natjecatelja u vodstvu je Karlo Vrančić s prosjekom od 588 krugova.
• U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s novim županijskim rekordom od 1.710 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1.570, a treće Čakovec s 1.562 kruga. Pojedinačno, prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 571 krugom, ispred klupskih kolega Božidara Kolarića s 570 i Ivice Takača s 569 krugova. Nakon trećeg kola, vodi ekipa Alzasa s 15 bodova, a slijede je 2. Čakovec s 11 i 3. Mihovil sa 7 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji, 17 natjecatelja vodi Saša Kralj s prosjekom od 565,33 kruga.
Četvrto kolo na rasporedu je 14. prosinca na streljani u Čakovcu.