Ostalo 27.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

STRELJAŠTVO: Županijski rekord Zelenbora

Ove subote na streljani u Čakovcu 4. kolom završen je jesenski dio natjecanja Županijskih liga u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem.
► U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora iz Brezja postavila je novi županijski rekord od 554 krugova, a ekipa 6. travnja iz Gornjeg Mihaljevca postigla je 449 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač (Zelenbor) s 188 krugova ispred klupskih kolegica Vitomire Turk s 184 i Karle Juršić s 182 kruga. Nakon četvrtog kola vodi Zelenbor s 20 bodova ispred 6. travnja s 16 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 10 natjecateljki u vodstvu je Tonka Pajnogač s prosjekom od 186 krugova.
U istoj disciplini ali kategoriji kadeta postignuti su ovi rezultati: 1. Čakovec 536 krugova, 2. Zelenbor 506, 3. Sloboda Mihovljan 475 i 4. Omladinac Mačkovec 446 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 182 kruga. Drugo Erik Deban (Zelenbor) 178 a treće Anđelko Rašperger (Čakovec) s 177 krugova. Vodi ekipa Čakovca s 20 bodova, a slijede je 2. Zelenbor s 14, 3.Sloboda 14, 4. 6. travnja 6 i 5. Omladinac s 4 boda. U pojedinačnoj konkurenciji 22 natjecatelja u vodstvu je Marcel Dvorščak s prosjekom od 180,25 krugova.
► U disciplini serijska zračna puška za seniore postignuti su ovi rezultati; 1. Čakovec 992 kruga, 2. Omladinac 978, 3. Strahoninec 944 i 4. Mihovil 907. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Sanimir Varga (Omladinac) s 349 krugova. Drugo Damir Nemec (Čakovec) s 339 a treće Antun Ladić (Mihovil) s 338 krugova. Nakon četvrtog kola na tablici vodi ekipa Čakovca s 20 bodova, a slijede je 2. Strahoninec s 15, 3. Omladinac s 12 i 4. Mihovil s 9 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 19 natjecatelja vodi Damir Nemec s prosjekom od 348,25 krugova.
► U disciplini zračna puška standard za juniore i juniorke ekipa Zelenbora postigla je 1695 krugova, a ekipa Čakovca 1515. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Daria Borko (Zelenbor) s 573 kruga ispred klupskih kolega Filipa Zadravca s 569 i Ivana Cvetkovića s 553 kruga. Nakon četvrtog kola vodi ekipa Zelenbora s 20 bodova ispred ekipe Čakovca s 16 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja i natjecateljki u vodstvu je Daria Borko s prosjekom od 574 kruga.
► U disciplini zračna puška standard za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 1731 krugom ispred ekipe Čakovca s 1634 i Omladinca s 1593 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s 588 krugova ispred klupskih kolega Marka Perasa s 573 i Miroslava Turka s 570 krugova. Vodi Zelenbor s 20 bodova ispred ekipe Čakovca s 16 bodova i ekipe Omladinca s 12 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 9 natjecatelja nakon četvrtog kola u vodstvu je Karlo Vrančić s prosjekom od 588 krugova.
► U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzas s 1701 krugom ispred ekipe Čakovca s 1613 i Mihovila s 1593 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 570 krugova ispred klupskih kolega Saše Kralja s 566 i Ivice Takača s 565 krugova. Na tablici vodi Alzas s 20 bodova ispred Čakovca s 15 i Mihovila s 10 bodova. U pojedinačnoj konkurenciji 17 natjecatelja u vodstvu je Saša Kralj s prosjekom od 565,50 krugova.