Ostalo 11.06.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:22.

STRELJAŠTVO: Županijski rekordi Čakovca

Na streljani u Čakovcu održano je prvenstvo županije u gađanju malokalibarskom puškom po ISSF programu na kojem su nastupili samo strijelci ŠSK Čakovec. U disciplini MK puška 60 hitaca ležeći ekipa Čakovca postigla je 1726 krugova što je i novi županijski rekord u ovoj disciplini. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 6 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Nenad Nemec s 582 kruga. Drugo mjesto osvojio je Damir Nemec s 578, a treće Marcel Dvorščak s 566 krugova. • U disciplini MK puška trostav 3x40 hitaca u pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 6 natjecatelja ŠSK Čakovec. Prvo mjesto osvojio je Nenad Nemec s 1129 krugova, drugo Damir Nemec s 1093 kruga koji su ispunili normu za nastup na državnom prvenstvu.
Prvenstvo županije u gađanju serijskim malokalibarskim oružjem održano je na streljani u Čakovcu. U disciplini serijska Mk puška 40 hitaca ležeći prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1039 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 19 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 349 krugova. Drugo mjesto osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) s 345 krugova, a treće s istim rezultatom ali slabijom posljednjom serijom Damir Nemec član istog kluba.
U disciplini serijski Mk pištolj Drulow 60 hitaca prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1356 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 14 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Božidar Kolarić (Alzas) s 491 krugom. Drugo mjesto osvojio je Ivica Takač član istog kluba s 472 kruga, a treće Antun Grošanić (Mihovil) s 465 krugova.
U disciplini serijska Mk puška trostav 3x20 hitaca prvo mjesto s novim županijskim rekordom od 1434 kruga osvojila je ekipa Čakovca. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je 15 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Damir Nemec (Čakovec) s 491 krugom. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 485 krugova, a treće Zlatko Kramar član istog kluba s 458 krugova.