Ostalo 07.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

STRELJAŠTVO: Županijski rekordi Zelenbora

Prvenstvo Županije za sve kategorije u gađanju zračnim oružjem ISSF programa održano je u subotu na streljani u Čakovcu. U kategoriji kadetkinja zračnom puškom nastupila je samo ekipa Zelenbora iz Brezja i s 544 kruga ispunila normu za državno prvenstvo. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač s 188 krugova. Drugo mjesto osvojila je Vitomira Turk sa 179 krugova, a treće mjesto Karla Juršić sa 177 krugova.
U kategoriji kadeta zračnom puškom nastupila su samo dva natjecatelja u pojedinačnoj konkurenciji. Prvo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) sa 184 kruga i normom za državno prvenstvo, a drugo Goran Kolac (Sloboda) sa 162 kruga.
U kategoriji juniorki zračnom puškom ekipa Zelenbora s postignutih 1171,2 kruga ispunila je normu za državno prvenstvo i postavila novi županijski rekord. Pojedinačno prvo mjesto s novim županijskim rekordom za juniorke od 399,6 krugova osvojila je Daria Borko. Drugo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač s 391,6, treće Vitomira Turk s 380,0 a četvrto Karla Juršić s 371,1 krugova. Normu za državno prvenstvo ispunila su tri prvoplasirane natjecateljke.
U kategoriji juniora zračnom puškom prvo mjesto s novim županijskim rekordom od 1744,4 kruga osvojila je ekipa Zelenbora. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1656,0 krugova, a treće Omladinac s 1535,7 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 13 natjecatelja prvo mjesto s novim županijskim rekordom od 603,0 krugova osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor). Drugo mjesto osvojio je Marcel Dvorščak (Čakovec) s 580,4, a treće Marko Cvetković (Zelenbor) s 575,0 krugova. Normu za državno prvenstvo u pojedinačnoj konkurenciji ispunila su tri prvoplasirana natjecatelja.
U kategoriji seniorki zračnom puškom nastupila je samo ekipa Zelenbora i postavila novi županijski rekord od 1171,2 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Daria Borko s 399,6 krugova. Drugo mjesto osvojila je Tonka Pajnogač s 391,6 krugova, treće Vitomira Turk s 380,0 a četvrto Karla Juršić s 371,1 krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu u pojedinačnoj konkurenciji ispunile su Daria Borko i Tonka Pajnogač.
U kategoriji seniora zračnom puškom prvo mjesto s novim županijskim rekordom od 1806,5 krugova osvojila je ekipa Zelenbora. Drugo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 1775,5 krugova, treće ekipa Omladinca s 1709,1 a četvrto Sloboda s 1650,5 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji 26 natjecatelja nakon osnovnog meča (60 hitaca) u finale se kvalificiralo osam prvoplasiranih. Nakon finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Karlo Vrančić (Zelenbor) s novim županijskim rekordom finala od 202,6 krugova ispred klupskih kolega Filipa Zadravca s 196,9 i Marka Perasa s 174,3 kruga. Ostali finalisti postigli su ove rezultate: 4. Damir Nemec (Čakovec) 152,0, 5. Miroslav Turk (Zelenbor) 130,5, 6. Dragan Turk (Zelenbor) 111,2, 7./8. Nenad Nemec (Čakovec) i Matija Topolnjak (Sloboda) - nisu nastupili u finalnom natjecanju.
U kategoriji juniora zračnim pištoljem nastupila je samo ekipa Čakovca i postigla 931 krug. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Domagoj Žganec s 505 krugova. Drugo je osvojio Bruno Leček s 454 kruga a treće Matko Makovec 426 krugova.
U kategoriji seniora zračnim pištoljem prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1690 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1621 krugom, treće Slobode s 1615 a četvrto mjesto Čakovec s 1613 krugova.
U pojedinačnoj konkurenciji 15 natjecatelja nakon osnovnog meča (60 hitaca) u finale se kvalificiralo osam prvoplasiranih. Nakon finalnog natjecanja prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 194,0 krugova ispred klupskih kolega Božidara Kolarića s 191,5 krugova i Ivice Takača s 170,6 krugova. Ostali finalisti postigli su ove rezultate: 4. Zoran Hajec (Čakovec) 151,5 krugova, 5. Antun Ladić (Mihovil) 131,2 kruga, 6. Milan Cofek (Sloboda) 112,2 kruga, 7. Antun Grošanić (Mihovil) 91,8 krugova i 8. Mario Juras (Čakovec) s 65,3 kruga. Normu za državno prvenstvo u pojedinačnoj konkurenciji ispunili su Saša Kralj, Božidar Kolarić, Ivica Takač (Alzas), Antun Ladić i Antun Grošanić (Mihovil), Milan Cofek (Sloboda) i Zoran Hajec (Čakovec).