Ostalo 07.06.2019. 08:33. Zadnja izmjena: 07.06.2019. 08:33.

18. pojedinačno prvenstvo

Tko su najuspješniji osnovnoškolci u badmintonu?

Badminton klub Međimurje nedavno je u dvorani II. Osnovne škole Čakovec organizirao 18. Pojedinačno prvenstvo učenika osnovnih škola Međimurja na kojem je nastupilo nastupilo 32 učenika i  učenica iz 5 osnovnih škola Međimurja. Voditelj natjecanja bio je Filip Mikolaj, a vrhovni sudac bio je Tomislav Grubić.

• U konkurenciji dječaka od 1.do 4. razreda naslov prvaka osvojio je Vito Peti (III. OŠ ČK) pobjedivši u finalu Edu Đurkasa (II.OŠ ČK), dok su brončane medalje osvojili Juraj Majnarić (II.OŠ ČK) i Sebastian Sedlar (II. OŠ ČK). Ekipno prvo mjesto osvojila je II. OŠ Čakovec, drugo mjesto Osnovna škola Petar Zrinski Šenkovec, a treće III. OŠ Čakovec. U konkurenciji djevojčica od 1. do 4. razreda naslov je osvojila Anabela Bel (II. OŠ ČK) pobjedivši u finalu Luciju Novak (I. OŠ ČK), a brončane medalje osvojile su Vita Mikulić (II.OŠ ČK) i Dora Takač (P.Š. G.Hrašćan). I u konkurenciji djevojčica, ekipno je najbolja bila II. OŠ Čakovec, ispred ekipe. I. OŠ Čakovec i P.Š. G.Hrašćan.
  • U konkurenciji dječaka od 5. do 6. razreda naslov je osvojio Josip Đeri (OŠ Petar Zrinski Šenkovec) pobjedivši u finalu Mateja Martinjaka (I. OŠ ČK), dok su brončane medalje osvojili Vito Blažić (I.OŠ ČK) i Matija Đeri (OŠ Petar Zrinski Šenkovec). Ekipno je najbolja bila I. OŠ Čakovec, ispred OŠ Petar Zrinski Šenkovec i II. OŠ Čakovec. U konkurenciji djevojčica od 5. do 6. razreda naslov je osvojila Vanja Novak (I. OŠ ČK) ispred Nele Novak (I OŠ ČK),a brončane medalje osvojile su Keti Tropša (I. OŠ ČK) i Klara Hajdarović (OŠ Petar Zrinski Šenkovec). Titulu najbolje ekipe ponijela je I. OŠ Čakovec ispred ekipe OŠ Petar Zrinski Šenkovec.
  • U konkurenciji dječaka od 7. do 8. razredi najbolji je bio Ivan Grubić (II. OŠ ČK) pobjedivši u finalu Josipa Đerija (OŠ Petar Zrinski Šenkovec), a na trećem mjestu su završili Matej Martinjak i Vito Blažić (obojica I. OŠ ČK). Ekipno je najbolja bila II. OŠ Čakovec ispred I. OŠ Čakovec i OŠ Petar Zrinski Šenkovec. U konkurenciji djevojčica od 7. do 8. razreda naslov je osvojila Jana Turk (II. OŠ ČK), dok je druga bila Lucija Kacun (I. OŠ ČK), a treće mjesto je osvojila Karla Novak (I. OŠ ČK). Ekipno je prvo mjesto osvojila I. OŠ Čakovec ispred II. OŠ Čakovec.