Ostalo 15.02.2017. 10:11. Zadnja izmjena: 15.02.2017. 10:16.

Čakovečki plivački klub

Tri medalje mladih Čakovčana na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u plivanju

U Dubrovniku je održano Kadetsko prvenstvo Hrvatske na kojem je nastupilo 198 plivača i plivačica iz 29 hrvatskih klubova koji su za nastup tijekom natjecateljske sezone morali isplivati potrebne vremenske limite koje je odredio Plivački savez Hrvatske. Iz Čakovečkog plivačkog kluba pravo nastupa na prvenstvu izborili su Adam Šinjori, Vita Pintarić, Hannah Ereiz, Ema Medved i Glorija Požgaj. Svi su oni pod vodstvom trenera i predsjednika Kluba prof., Gorana Kolarića ostvarili – postigli vrlo dobre i evidentne rezultate, a  osvojili su i tri medalje.

Najbolji među njima bio je Adam Šinjori koji je osvojio srebrnu medalju u disciplini 100 metara leptir i brončanu medalju u disciplini 200 metara leptir, a brončanu medalju osvojila je i Hannah Ereiz u disciplini 100 metara leđno.

Adam Šinjori osim srebrne i brončane medalje, osvojio je 6. mjesto u disciplinama 200 i 400 metara mješovito i 10. mjesto u disciplini 200 metara leđno, a Hannah Ereiz osim brončane medalje osvojila je i 4. mjesto u disciplini 200 metara leđno, 10. i 12. mjesto u disciplinama 400 i 800 metara slobodno, te 11. mjesto u disciplini 100 metara leptir. Ena Medved je osvojila 5., 11. te 15. mjesto u disciplinama 100, 400 i 800 metara slobodno, 5. mjesto u disciplini 100 metara leđno i 10. mjesto u disciplini 200 metara mješovito, Vita Pintarić je osvojila 28. i 30. mjesto u disciplinama 100 i 200 metara prsno, a Glorija Požgaj je osvojila 8., 15.i  28. mjesto u disciplinama 800, 400 i 100 metara slobodno, te 21. i 24. mjesto u disciplinama 100 i 200 metara leđno. Za kraj i podatak da je ženska štafeta ČPK-a u sastavu: Ereiz, Medved, Požgaj i Pintarić osvojila 7. mjesto discipline 4 x 100 metar mješovito.

Adam Šinjori

Prema listi uspješnosti klubova učesnika dobivenoj temeljem zbroja bodova isplivanih disciplina ČPK je zauzeo 7. mjesto u ženskoj i 16. mjesto u muškoj konkurenciji što samo još jedan  u nizu dobrih pokazatelja vrlo dobrog i stručnog rada u klubu.

9. GRAND PRIMITING „VICTORIA-PRIMORJE“ RIJEKA

U Rijeci je u organizaciji PK Primorja održan 9. po redu međunarodni Grand prix miting „Victoria-Primorje“ na kojem je sudjelovalo 508 plivača i plivačica iz 45 klubova: Bjelorusije, BiH-e Italije, Mađarske, Moldavije, Slovenije, Slovačke, Velike Britanije, Ujedinjenih Arapskih Emirata i HrvAtske. Među njima i 4 mladih Čakovečkog plivačkog kluba: Kaja Sabol, Antonio Šantek, Tin Furdi i Vinko Stunković pod vodstvom trenera Leonarda Novaka. Na rasporedu se je u dva dana koliko je miting trajao plivalo u 16 disciplina u 3 kategorije za plivače i plivačice. C finala izborili su Kaja Sabol u disciplini 50 i 100 metara leđno gdje je na kraju zauzela 6. i 8.mjesto i Tin Furdi u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara leđno gdje je na kraju bio 8. i 10. Vinko Stunković je otplivao vremenski limit za nastup na Prvenstvu Hrvatske za svoju dobnu skupinu i pridružio se Kaji Sabol i Tinu Furdiju koji već imaju isplivane limite.