Ostalo 26.04.2017. 13:38. Zadnja izmjena: 26.04.2017. 13:40.

Natjecanje

Tri zlata i tri srebra na Karate Champions Cupu u Rijeci za mlade karatiste Globusa

U nedjelju, 23. travnja u Sportskoj dvorani Mladost u Rijeci održan je Croatian Karate Champions Cup - TAD Cup 2017. Na vrlo kvalitetnom natjecanju nastupilo je 584 natjecatelja iz 61 kluba i 5 država (Italija, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Moldavija i Hrvatska). Na turniru su uspješno nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca i osvojili ukupno 6 medalje, od čega 3 zlatne i 3 srebrne. Uspjeh je tim veći pošto je na turniru nastupilo samo 7 naših mladih karatista a ostvareno je 6 plasmana u finale. Također većina pobjeda je ostvarena protiv stranih natjecatelja (većinom Talijana, kojih je na turniru nastupilo čak 247), što je bila dobra provjera pred nadolazeće Balkansko Prvenstvo u Istanbulu i Svjetski kup u Umagu.

Medalje za Karate klub Globus su osvojili

• 1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Elena Kečkeš – kadetkinje -54kg, Lovro Farkaš – ml.kadeti -48kg, Josip Slukić – ml.kadeti -52kg
  • 2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su:  Emily Beti – učenice -40kg, Nika Žerjav – ml.kadetkinje -40kg, Nikola Topličanec – učenici -34kg

Na natjecanju je još nastupila i Tea Lena Špoljarić (učenice -40kg), ali unatoč vrlo dobrom nastupu ovaj je put ostala korak do medalje osvojivši 5. mjesto. Natjecatelje su na natjecanju vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.