Ostalo 03.05.2016. 09:51. Zadnja izmjena: 04.05.2016. 10:40.

Hrvatski streljački savez

U Pleškovcu održano finale Kupa Hrvatske u streljaštvu u organizaciji "Zelenbora" iz Brezja

Finale KUP-a Hrvatskog streljačkog saveza u gađanju zračnim oružjem ISSF programa drugu godinu za redom organizirao je Streljački klub „Zelenbor“ iz Brezja 1. svibnja u sportskoj dvorani OŠ Ivan Goran Kovačić u Pleškovcu, a pod pokroviteljstvom Općine Sveti Juraj na Bregu.

U disciplini zračni pištolj za seniore nastupilo je šest ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa GSD „Osijek 1784“ s postignutih 1709 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SD „Dalmacijacement“ iz Solina s 1694 kruga, a treće mjesto osvojila je ekipa SK „Policajac“ iz Karlovca s 1686 krugova. Ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je četvrto mjesto s postignutih 1675 krugova, a ekipa Slobode iz Mihovljana šesto mjesto s postignutih 1645 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je osamnaest natjecatelja, a prvo mjesto nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja osvojio je Uroš Kočevanda (Osijek 1784) s 197,8 krugova postignutih u finalu. Drugo mjesto osvojio je Željko Posavec (Dalmacijacement) s 193,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Leon Luka Ćelić (Osijek 1784) s 171,8 krugova. Saša Kralj, član Alzasa koji je prošle godine osvojio drugo mjesto, nastupio je u finalu i ove godine te s postignutih 152,1 krugova osvojio četvrto mjesto.

U kvalifikacijama ove discipline iz naše županije još su nastupili: 11. mjesto Božidar Kolarić (Alzas) 558 krugova, 12. Hrvoje Marčec (Sloboda-Mihovljan) 558 krugova, 15. Ivica Takač (Alzas) 555 krugova i 16. Milan Cofek (Sloboda-Mihovljan) s postignuta 552 kruga. U disciplini zračni pištolj za seniorke iz naše županije na natjecanju je u kvalifikacijama nastupila članica Alzasa Natalija Kikelj Vugrinec i s postignutih 347 krugova osvojila 15. mjesto u konkurenciji devetnaest natjecateljki.

U disciplini zračna puška za seniore nastupilo je osam ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa SD „Dalmacijacement“ iz Solina s 1848,1 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SD „Končar-Zagreb 1786“ s 1831,4 kruga, a treće mjesto osvojila je ekipa SK „Trnje“ – Zagreb s postignutih 1822,8 krugova. Ekipa Zelenbora osvojila je četvrto mjesto s 1811,6 krugova, a ekipa Slobode iz Mihovljana sedmo mjesto s postignutih 1764,5 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji nastupila su dvadeset i četiri natjecatelja, a prvo mjesto nakon kvalifikacija i finalnog natjecanja osvojio je Petar Gorša (Dalmacijacement) s postignutih 208,9 krugova u finalu. Drugo mjesto osvojio je Martin Obrovečki (Veliko Trgovišće) s 206,0 krugova, a treće mjesto osvojio je Bojan Đurković (Končar-Zagreb 1786) s postignutih 184,9 krugova.

Karlo Vrančić, član Zelenbora, i ove godine kvalificirao se u finale i s postignutih 140,4 kruga osvojio peto mjesto. U kvalifikacijama ove discipline iz naše županije još su nastupili: 16. mjesto Filip Zadravec (Zelenbor) 602,9 krugova, 17. Hrvoje Marčec (Sloboda-Mihovljan) 602,4 kruga i 19. Marko Peras (Zelenbor) s postignutih 601,6 krugova.

U disciplini zračna puška za seniorke iz naše županije na natjecanju je u kvalifikacijama nastupila članica Zelenbora Lara Vrančić i s postignutih 386,3 kruga osvojila pretposljednje mjesto u konkurenciji dvadeset i pet natjecateljki.