Ostalo 20.09.2016. 10:38. Zadnja izmjena: 20.09.2016. 10:48.

Streljaštvo

U Zagrebu održano prvenstvo Hrvatske u gađanju pištoljem i revolverom

Prvenstvo Hrvatske u gađanju pištoljem i revolverom velikog kalibra za seniore održano je ovog vikenda na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu.

Natjcanje u disciplini Vk pištolj / revolver 15+15 hitaca održano je u subotu, a naslov ekipnog prvaka države u konkurenciji dvanaest ekipa osvojila je ekipa SD Sveti Mihovil (Lučko) s 841 krugova. Ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je 11. mjesto s 740 krugova, a ekipa Alzasa 12. mjesto s 715 postignutih krugova. U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji natjecatelj iz naše županije bio je Antun Ladić, član Mihovila koji je postignutim novim županijskim rekordom od 270 krugova osvojio dvadeset i prvo mjesto.

Antun Ladić (Mihovil)

Natjecanje u disciplinama Vk pištolj 10+10 i revolver 10+10 hitaca održano je u nedjelju.

U disciplini Vk pištolj 10+10 hitaca naslov ekipnog prvaka države osvojila je ekipa SD Protect (Rijeka) s 550 krugova, a ekipa Mihovila osvojila je posljednje, 14. mjesto s postignuta 403 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji iz naše županije bio je Antun Ladić (Mihovil) koji je osvojio 50. mjesto s postignutih 155 krugova.

U disciplini Vk revolver 10+10 hitaca naslov ekipnog prvaka države osvojila je ekipa SD Protect (Rijeka) s 542 kruga, a ekipa Mihovila osvojila je posljednje, 12. mjesto s 492 kruga u konkurenciji trinaest ekipa. U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji natjecatelj iz naše županije bio je Vjeran Horvat (Mihovil) koji je osvojio 32. mjesto s postignutih 175 krugova.