Ostalo 24.03.2017. 08:50.

Plivanje

Uspjeh plivača ČPK-a na 13. mitingu "Sv.Patrik" u Zagrebu

Mladi plivači i plivačice Čakovečkog plivačkog kluba pod vodstvom trenera Leonarda Novaka, mag. cin. nastupili su u Zagrebu na dvodnevnom tradicionalnom sada već 13. plivačkom mitingu „Sv. Patrik“ koji je odlično organizirao Plivački klub Novi Zagreb, a na kojem je nastupilo 869 plivača i plivačica iz 25 hrvatskih klubova. Prvi dan na rasporedu su bili natjecatelji rođeni 2005. i  2006. godine, dok su drugi dan nastupili natjecatelji rođeni 2007. i 2008. godine. Čakovečki plivački klub predstavljalo je 22 natjecatelja, 12 u subotnjem (Ema Medved, Glorija Požgaj, Hannah Ereiz, Anja Tušek, Haja Rapaić, Jana Slaviček, Marta Horvat, Mateo Flinčec, Sven Furdi, Borna Bičak, Gašpar Bodulica i Matija Tropša), a 10 (Ema Šamarija, Jessica Elena Novak, Lucija Trupković, Meri Furdi, Sara Puklavec, Dominik Dukić, Luka Bašek, Roko Radek, Tin Janči i Mario Beliga) u nedjeljnom programu. Nagrade su dodjeljivane zasebno za svaku kategoriju i disciplinu kao i za ukupan poredak do kojeg se je došlo zbrajanjem vremena iz svake isplivane discipline. Prva 3 natjecatelja u kategoriji i disciplini dobili su medalje, a prva 3 natjecatelja u ukupnom poretku i prve 3 štafeta osvojili su pehare.

Najbolje subotnje rezultate postigle su Ema Medved i Hannah Ereiz koje su osim medalja osvojile i pehare za 1. i 3. mjesto u ukupnom poretku. S 1. mjestom, u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leptir, 2. mjestom na 50 metara leđno i 5. mjestom na 50 metara prsno Ema Medved je zauzela 1. mjesto u ukupnom poretku, a Hannah Ereiz je s 1. mjestom u disciplini 50 metara leđno, 2. mjestom na 50 metra slobodno, 4. mjestom na 50 metara leptir i 12. mjestom na 50 metara prsno zauzela 3. mjesto u ukupnom poretku.

U nedjeljnom programu bili su najuspješniji Mario Beliga s osvojenim 6. mjestom u ukupnom poretku (5. mjesto u disciplinama 25 metara leđno i leptir, 13. mjesto na 25 metara prsno i 19. mjesto na 25 metara slobodno) i Meri Furdi sa osvojenim 8. mjestom u ukupnom poretku (6. mjesto u disciplini 25 metara slobodno, 8. mjesto na 25 metara leptir 9. mjesto na 25 metara leđno i 21. mjesto na 25 metara prsno).