Ostalo 19.03.2018. 13:26. Zadnja izmjena: 19.03.2018. 13:27.

Streljaštvo

V. kolo I. A i I. B lige te pojedinačno prvenstvo u gađanju zračnim oružjem ISSF programa

Ovog vikenda održano je u Malinskoj posljednje V. kolo I.A i I.B hrvatske lige te pojedinačno prvenstvo hrvatske u gađanju zračnim oružjem ISSF programa.

U disciplini zračna puška standard za seniorke naslov ekipnih prvakinja države osvojila je ekipa Dalmacija cementa iz Solina s postignutih 7434,6 krugova i osvojenih 50 bodova. Dugo mjesto osvojila je ekipa Velikog Trgovišća s 7219,0 krugova i 40 bodova, a treće mjesto Lokomotiva iz Rijeke s 7217,9 krugova i 40 osvojenih bodova. Ekipa Zelenbora iz Brezja osvojila je 5.mjesto s postignutih 7111,1 krugova i osvojenih 32.boda. U posljednjem kolu ekipa Zelenbora popravila je vlastiti županijski rekord za 16,8 krugova koji sad iznosi 1796,3 kruga.

U disciplini zračna puška standard za seniore naslov prvaka države osvojila je ekipa Dalmacije cementa s 9365,2 postignutih krugova i osvojenih 50 bodova. Drugo mjesto osvojila je Duga Resa s 9112,2 kruga i 44 boda, a treće mjesto ekipa Zelenbora iz Brezja s 9076,2 kruga i osvojenih 39 bodova.

U disciplini zračni pištolj za seniore naslov prvaka države osvojila je ekipa Osijek 1784 iz Osijeka s postignutih 8464 kruga i osvojenih 47 bodova, a ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je 4.mjesto s postignutih 8371 krugom i osvojenih 36 bodova.

Nakon posljednjeg kola I.B hrvatske lige u kojoj se ove sezone natjecalo u disciplini zračna puška za seniore osamnaest ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 s postignutih 9257,1 krugova i osvojenih 90 bodova. Ekipa Slobode iz Mihovljana osvojila je 4.mjesto s 78 bodova, Čakovec 5.mjesto s 66 bodova, a Omladinac iz Mačkovca 14.mjesto s osvojenih 24.boda.

U disciplini zračni pištolj za seniore I.B hrvatske lige ove sezone natjecalo se deset ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa Končar-Zagreb 1786 s 8250 krugova i osvojenih 47 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s 8188 krugova i 43 boda, a predposljednje 9.mjesto osvojila je ekipa Mihovila iz Čakovca s 7820 krugova i osvojenih 17 bodova.

Na pojedinačnom prvenstvu hrvatske u disciplini zračna puška za seniorke nastupile su članice Zelenbora i postigle svoje najbolje rezultate. 15.mjesto s novim županijskim rekordom za juniorke i seniorke osvojila je Lara Vrančić s postrignutih 608,0 krugova. 17.mjesto osvojila je Anamarija Turk koja je također popravila vlastite i županijske rekorde s postignutih 605,7 krugova, 27.mjesto osvojila je Daria Borko postigla je vlastiti rekord i popravila stari županijski rekord za seniorke s postignutih 601,0 krugova. Na prvenstvu je nastupila i Lara Kralj koja je s 584,6 krugova osvojila 52.mjesto u konkurenciji 63 natjecateljke.

U disciplini zračna puška za seniore natjecatelji iz naše županije postigli su ove rezulatte: 10.mjesto karlo Vrančić (Zelenbor) 611,2 krugova, 11.Filip Rašperger (Zelenbor) 610,3 kruga, 24.Hrvoje marčec (Sloboda) 603,4 kruga, 27.Nenad Nemec (Čakovec) 602,8 krugova, 29.Goran Kolac (Sloboda) 602,1 krugova, 32.Marko Kolac (Sloboda) 600,7 krugova, 35.Filip Zadravec (Zelenbor) 595,8 krugova, 40.Lovro Novak (Čakovec) 590,1 krugova i 49. Jan Novak (Čakovec) 575,2 kruga u konkurenciji 58 natjecatelja.

• Natjecanja u disciplini zračni pištolj za seniorke i seniore održano je u nedjelju.

U disciplini zračni pištolj za seniorke nastupila je Natalija Vugrinec-Kikelj članica Alzasa i s postignutih 528 krugova osvojila 13.mjesto u konkurenciji 27 natjecateljki.

U disciplini zračni pištolj natjecatelji iz naše županije postigli su ove rezultate: 4.mjesto osvojio je Hrvoje Marčec član Slobode iz Mihovljana s spostignutih 567 krugova u kavlifikacijama i s 195,2 kruga u finalu. 11.mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 561 krugom, 16.Božidar Kolarić (Alzas) s 557 krugova, 17.mjesto Ivica Takač (Alzas) s istim rezultatom ali jednom desetkom manje i 33.mjesto osvojio je Milan Cofek (Sloboda) s 541 krugom u konkurenciji 42 natjecatelja.